Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

TURECKO, OBLAST KAPPADOKIE

kufr pdf

Termín:02.05. (So) - 10.05. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:883754

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 34 990 Kč 33 990 Kč

Poloha
Zájezd s lehkou turistikou v nádherné Kappadokii. Čekají nás bizarní skalní útvary, kaňony, duch historie v obydlích a celých městech vytesaných do skal, dávné památky ranného křesťanství.

Ibrahimpasa – Ortahisar – Zelve – Paşabag – Göreme – Malé údolí lásky – Zemi - Paşabag – Ag Dag - Çavuşin – Rose Valley – Red Valley – Meskendir Valley – Çat Valley – Açiksara – Gülşehir – Kaymakli – Nar – Güzelyurt – kaňon Ihlara – Selime – Eski Gümüşler – údolí Soganli a Love Valley – Uçhisar – Pigeon Valley
Program

1. den zájezdu:
Odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul – Nevşehir, nocleh.

2. den zájezdu:
Seznámení s krajinou Kappadokie, lehčí turistika na seznámení s terénem. Průchod ÚDOLÍM IBRAHIMPASA a procházka starým centrem ORTAHISARU. Projdeme několika údolími v ZELVE, kde společně koexistovali křesťané a muslimové. Putování ukončíme v PAŞABAG s nejzajímavějšími hřibovitými skalními útvary. Nedaleko si prohlédneme i fotogenické útvary v Devrent Valley.

3. den zájezdu:
Pohádkově krásná krajina GÖREME (UNESCO), jedna z největších přírodních zajímavostí v Turecku, dešťová voda vymodelovala v sopečných tufech pohádkový barevný svět skalních věží, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, opevněná skalní města a vesnice. Ráno průchod „MALÝM ÚDOLÍM LÁSKY“ s krásnými věžovitými útvary a výstup na vyhlídku nad údolím. Naše putování bude pokračovat do turisty opomíjeného údolí ZEMI, kde najdeme ticho a klid, tufové útvary, holubníky i skryté skalní kostely. Odpoledne prohlídka Göreme open air museum s úžasnými byzantskými chrámy a freskami.

4. den zájezdu:
Průchod kapadockými údolími oblasti RED VALLEY a ÇAVUŞINU. Putování začneme v PAŞABAG, pokračujeme přes svahy tabulové hory AK DAG a dále do vesnice ÇAVUŞIN s jeskynními obydlími a dochovanou částí kostela sv. Jana. Poté budeme přecházet nejkrásnější částí RED VALLEY a to částí označovanou jako ROSE VALLEY s pohádkovými komíny, kostely s freskovou výzdobou, vinicemi, posezení u čaje. Průchod velmi zajímavou částí MESKENDIR VALLEY a RED VALLEY, kterými dojdeme na panoramatickou terasu s vyhlídkou do dalekého okolí pod horou Ak Dag, tabulovou/ stolovou horu, která ohraničuje tuto centrální část Kappadokie.

5. den zájezdu:
Turistika v ÇAT VALLEY s množstvím „holubích domů“, vytesaných do kolmých tufových skal. Na závěr údolí rozsáhlý komplex skalního města AÇIKSARAY se skupinami klášterů, kostelů a obytných prostor. Freskami bohatě zdobený kostel sv. Jana v GÜLŞEHIRU. Odpoledne podzemní město KAYMAKLI, které mělo 8 podzemních pater. Foto zastávka u kráterového JEZERA NAR. Přejezd do GÜZELYURT, trosky romantického kláštera, malá podzemní města.

6. den zájezdu:
Turistika v KAŇONU IHLARA se zajímavými křesťanskými kostely vytesanými do skal, průchod 8 km dlouhým nejzajímavějším úsekem kaňonu. Poté nádherná skalní katedrála a skalní město SELIME. GÜZELYURT, trosky romantického kláštera, malá podzemní města.

7. den zájezdu:
Jeden z nejkrásnějších skalních klášterních komplexů s nejlepšími freskami v rámci celé Kappadokie ESKI GÜMÜŞLER. Nádherné ÚDOLÍ SOGANLI s množstvím starých kostelů, klášterů s freskovou výzdobou, mimo obvyklé turistické trasy.

8. den zájezdu:
Průchod LOVE VALLEY na okraji Uçhisaru. Ukázka tradičního zpracování onyxu, výroba šperků z místních drahých kamenů, ochutnávka vín. UÇHISAR, nejvýše položená pevnost v Kappadokii, průchod starým skalním městem, výhledy na údolí Göreme. Průchod PIGEON VALLEY, Údolí holubníků, které v druhé části připomíná skalními stěnami Grand Canyon, do Göreme k prohlídkce několika kostelíků a falických věží. K večeru výstup na vyhlídku nad Göreme, západ slunce (dle počasí uskutečníme již některý den dříve).

9. den zájezdu:
Odlet přes Istanbul zpět do Prahy.

Cena zahrnuje
 • leteckou přepravu Praha – Nevsehir – Praha (s přestupem),
 • dopravu minibusem dle programu,
 • 8x ubytování (3x hotel v Göreme, 2x rodinný hotel v Güzelyurt, 3x hotel v Uchisaru nebo Avanosu),
 • 7x plnou penzi (dle času letu),
 • místního průvodce,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné,
 • fakultativní služby,
 • výlety
 • a vše co není zahrnuto v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 3600 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • komplexní pojištění vč. vyššího storna zájezdu 650 Kč
Nástupní místa
02.05. – 10.05. Odjezd L2

Přehled nástupních míst najdete ZDE.
Sleva
 • BONUS 2000 Kč sleva při objednání zájezdu do 10.01.2020

Podobné zájezdy

TURECKO, OBLAST KAPPADOKIE

destinace: Turecko, Poznávací zájezdy - Turecko, Turecko

termín:02.05. (So) - 10.05. (Ne) 2020 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

TURECKO, OBLAST KAPPADOKIE
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...