Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

OKRUH PAMUKKALE A KAPPADOKIE ****

kufr pdf

Termín:31.10. (So) - 07.11. (So) 2020

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:896709

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:All inclusive, Polopenze

Cena vč. tax: 30 290 Kč 26 690 Kč

Poloha

4denní poznávací okruh kombinovaný s pobytem u moře

Program zájezdu

1. den: Praha–Antalya
Přílet do Antalye, transfer do Kemeru do hotelu Latte Beach 4, volný den a nocleh.

2. den: Pamukkale
Brzy ráno odjezd z hotelu, po cestě snídaně v restauraci. Přejezd přes pohoří Taurus do města Tavas, které je známé textilním průmyslem a pěstováním tabáku a cizrny. Budete mít možnost ochutnat její sušenou verzi spolu s různými druhy ořechů. Čeká vás také návštěva výrobny koberců s ukázkou tradičního ručního tkaní. Po obědě pokračujete v cestě dále, dokud se pod řetězcem zvlněných horských hřebenů z dálky neobjeví bílá stráň. Když se přiblížíte, postupně se vám otevře panorama obrovských kaskád a nádherných vodopádů z vápencových usazenin, které už tisíce let vyplavují na povrch teplé prameny. Každý, kdo navštíví toto úžasné místo, hned pochopí, proč dostalo název Pamukkale neboli Bavlníkový hrad. Pohled na dech beroucí zářivě bílé terasy a vodopády, které tvoří voda jedinečného chemického složení, zanechá v každém návštěvníkovi neopakovatelný dojem. Během koupele v Kleopatřině bazénu budete mít možnost si na vlastní kůži vyzkoušet sílu termálních pramenů. Na vršku, nad Bavlníkovým hradem a v jeho okolí, se v areálu národního parku nachází ruiny římského antického města Hierapolis. V dávných dobách bylo v širém okolí známé svými ozdravovacími koupelemi. Založil ho v roce 190 př. n. l. král Pergamon. Během prohlídky si utvoříte obraz o tom, jak kdysi vypadala a žila antická metropole. Večeře a nocleh v hotelu 4.

3. den: Kappadokie
Snídaně a odjezd do oblasti Kappadokie, kde strávíte den prohlídkou podzemního města a muzea pod širým nebem – Göreme. Před mnoha miliony let došlo k jedné z největších tektonických katastrof na naší planetě v pohoří Erciyes. Pohoří a stovky kilometrů okolního zemského povrchu pokryly přívaly lávy. Vznikl tak zázrak kombinující nejšílenější hry přírodních sil se vznešenou elegancí práce lidských rukou. Navštívit Kappadokii je zážitek na celý život. S úžasem budete procházet podzemním městem, ukrytým v množství obrovských bílých lávových stěn připomínajících komíny, pokryté hřibovitými kloboučky. Zdejší vulkán se díky šikovnosti lidských rukou stal domovem prvních křesťanů v Anatolii. Ti si hloubili svoje domovy a chrámy do měkkého vápence a zdobili je freskami živých barev, které máte možnost prohlédnout si v Göreme. Večeře a nocleh v hotelu 4.

4. den: Kappadokie - Cavusin
Po snídani návštěva muzea pod širým nebem Zelve, kdysi hojně obývaného jeskynního města protkaného studnami a obřadními a světskými místnostmi, kde až do roku 1924 žili v harmonii křesťané s muslimy. Zastávka na čaj a na focení ve starobylé řecké vesnici Cavusin. Večeře a nocleh v hotelu 4.

5. - 7. den: Kemer
Návrat zpět na pobřeží, ubytování v hotelu Latte Beach 4.

8. den: Antalya–Praha
Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Upozornění: Minimální počet osob pro realizaci zájezdu je 8 osob. Maximální počet je 42 osob. Změna programu vyhrazena.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 3 noci v hotelu 4 s polopenzí během okruhu, 4 noci v hotelu Latte Beach s All Inclusive, vstupy do muzeí a památek během programu, česky či slovensky hovořící průvodce, místní odborný průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery na/z letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč / pobyt / dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), obědy během okruhu, vstup do termálního bazénu Kleopatra v Pamukkale a fakultativní služby.

Podobné zájezdy

OKRUH PAMUKKALE A KAPPADOKIE ****

destinace: Turecko, Poznávací zájezdy - Turecko, Turecko

termín:31.10. (So) - 07.11. (So) 2020 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: All inclusive, Polopenze

OKRUH PAMUKKALE A KAPPADOKIE
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Exim Tours, a.s. IČO: 45312974
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...