Itálie - dovolená u moře léto 2019

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Ricadi

 

Costa degli Dei (Pobřeží bohů), jejíž správním střediskem je Ricadi leží na poloostrově Capo Vaticano, nedaleko historické Tropei. Archeologické vykopávky dokazují osídlení oblasti již starými Řeky. Podle pověsti město založil dokonce Herkules. Letovisko je jedno z nejnavštěvovanějších v oblasti Kalábrie. Převážně díky písečným plážím krčícími se pod strmými skalisky a blízkosti divoké přírody ve vnitrozemí. Ricadi je typickým středomořským městečkem s malým rybářským přístavem, řemeslnou výrobou v dílničkách a zemědělstvím specializujícím se na citrusy. Známé je výrobou cibulové zmrzliny! Oblasti Parghelia a Briatico, nacházející se nedaleko Ricadi nabízejí možností k vycházkám do přírody a k potápění. Z pláží v Ricadi jsou za jasného počasí vidět Liparské ostrovy.

 

Kam vyrazit na výlet?

 

Capo Vaticano – poloostrov, podle něhož je oblast pojmenována. Pobřežní skály, útesy a bělostné pláže porostlé bujnou vegetací s typickou vůní, tvoří z této oblasti ideální místo pro vaši dovolenou.

 

Tropea – osada založená již Starořeky, nacházející se na skalním útesu nad Tyrhénským mořem. Ve městě najdete zachovanou normanskou katedrálou z 11. století. Historické centrum s paláci ze 17. a 18. století. Oblast je známá pěstováním kvalitní červené cibule, můžete zde dokonce zakoupit i cibulovou zmrzlinu.

 

Marina di Zambrone - 2 km dlouhá bělostná písečná pláž. V roce 2003 byla tato pláž vyhlášena jako jedna z 10 nejkrásnějších pláží Itálie.

 

Národní park Pollino - je největším národním parkem v celé Itálii. Park disponuje scenériemi s absolutní divočinou, kterou kombinuje s místy s tradičním jihoitalským způsobem života. Najdete zde mnoho turistických tras.

Hrad Corigliano – jedna z nejzachovalejších památek založená v 11. století normanským vojevůdcem

 

Liparské souostroví - skupina sedmi sopečných ostrůvků v Tyrhénském moři. Písečné pláže a středomořské slunce jen podtrhují magickou moc Liparských ostrovů, kterou si získaly hlavně díky své neustávající sopečné činnosti. Souostroví je na seznamu UNESCO.

 

Národní park Sila - místo mnoha turistických tras a stezek. Krajině vládnou majestátní hory dosahující výšky až 2 000 metrů.

 

Aquapark v Zambrone - je jedním z nejoblíbenějších aquaparků v Kalábrii.

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...