Itálie - dovolená u moře léto

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

SRÍ LANKA - EXOTIKA a VÁNOCE

kufr pdf

Termín:18.12. (Ne) - 28.12. (St) 2022

změnit termín

Délka pobytu:11 dní, 10 nocí

ID hotelu:991725

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 52 990 Kč

Poloha

Oslavte s námi Vánoce netradičně v duchu exotické Srí Lanky. O Vánocích se zde žádný kapr nesmaží, za to ale kuchyni provoní vepřové maso, kokosové víno či známý tradiční likér ´Arack´ s lahodnou vůní čerstvě upečeného kokosového moučníku.
Jeden z nejúspěšnějších pobytově – poznávacích zájezdů za exotikou, do země tajů, nádherné fauny i flóry na exotickou Srí Lanku. Do země nacházející se těsně nad rovníkem, uprostřed vod Indického oceánu. Srí Lanka se překládá jako „Krásná země" a my se o její kráse přesvědčíme. Objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, kulturní dědictví buddhistů i hinduistů, nádherné chrámy s bohatou výzdobou, bujnou vegetaci deštných pralesů, volně žijící slony, čajové plantáže a překrásné pláže Indického oceánu.

Colombo - Anuradhapura - Polonnaruwa – Gal Viharaya - NP Minneriya - Lion Rock - Sigiriya – Dambulla - Kandy - chrám Buddhova zubu - Peradeniya – vysočina Hill Country - vodopády Ramboda - Nuwara Eliya - NP Horton Plains – Baker´s Falls
Program
1. den zájezdu
Odlet z Prahy z českým průvodcem na Srí Lanku.

2. den zájezdu
Ráno přílet do COLOMBA, prohlídka hlavního města Srí Lanky, návštěva buddhistického chrámu, Památníku nezávislosti, místního trhu Pettah, Galle Face green, odpoledne odjezd do hotelu.

3. den zájezdu
Brzy ráno odjedeme do nejstaršího královského města Srí Lanky ANURADHAPURA (UNESCO), bývalé hlavní město velkolepé buddhistické říše, prohlídka, množství dágob (Ruvanvalisaya, Abhayagiri aj.), posvátný více než 2 tisíce let starý strom „Bo“.

4. den zájezdu
Dopoledne prohlídka druhého královského města POLONNARUWA (UNESCO), středověká metropole Srí Lanky, paláce, chrámy, dágoby, gigantický zavlažovací systém a komplex GAL VIHARAYA, vrchol sochařského a kamenického umění (Svatyně z černého kamene). Navštívíme tradiční srílanské dřevařské dílny s možností nakoupení suvenýrů. Odpoledne možnost tradiční jízdy na slonech, která k ostrovu patří. Pro zájemce je připravena i návštěva NP MINNERIYA s rozlohou více než 8900 m 2 formou Jeep safari (cca 50 $). Celé oblasti, kterou tvoří les a křoviny, dominuje stejnojmenná nádrž. Při projížďce parkem spatříme stáda slonů, sambary, makaky aj. NP je rájem i pro milovníky ptactva - čápi, pelikáni, volavky, papoušci aj.

5. den zájezdu
Skalní masív LION ROCK (Lví skála) na jehož vrcholu jsou ruiny paláce SIGIRIYA (UNESCO), tzv. osmý div světa - komplex zahrad, fontán a vodních nádrží. Výstup na vrchol je velkým zážitkem, cestou vzhůru budeme obdivovat světoznámé fresky žen a nahlédneme i do jeskyní, které kdysi sloužily poustevníkům. Přejedeme k jeskynním chrámům v DAMBULLE (UNESCO) „Zlatá skála“ – v překrásně zdobených jeskyních se nachází mnoho symbolů buddhismu a hinduismu, fresky zachycující život Buddhy a události sinhálské historie, průvodci nám zde budou i všetečné opice. Odjezd do posledního města sinhálských králů KANDY (UNESCO), města ležícího na stejnojmenném jezeře, na okraji srílanské vysočiny. Cestou zastávka v tradiční Ayurvedické zahradě koření s vysvětlením jednotlivých druhů a jejich léčebných účinků.

6. den zájezdu
Návštěva nejposvátnějšího buddhistického místa na Srí Lance chrámu BUDDHOVA ZUBU (chrám Dalada Maligawa s vzácnou relikvií - Buddhův zub) a Královské botanické zahrady PERADENIYA u řeky Mahaweli Ganga. Zde se seznámíme s flórou Srí Lanky a prohlédneme si i atrakce zahrady - jávský fíkovník, jehož koruna pokrývá 3000 m2, obří bambusy, vzácné palmy "Coco de Mer". Zastavíme v muzeu drahých kamenů a diamantů - ukázka těžby a opracování tradičních rubínů a safírů formou videoprojekce. Návrat na ubytování, večer slavnostní štědrovečerní menu, zábavný program. 

7. den zájezdu
Přejedeme na Srílanskou vysočinu HILL COUNTRY, zastávka mezi čajovými plantážemi, návštěva typické továrny na čaj s vysvětlením celého procesu výroby, ochutnávka a možnost nákupu tradičního cejlonského čaje. V horské oblasti vysočiny zastavíme u překrásných vodopádů RAMBODA a nedaleko nejvyšší hory Srí Lanky Piduruthalagala (2555 m n. m.) si prohlédneme nejvýše položené koloniální městečko ostrova NUWARA ELIYA, v překladu „město světla"- sídelní místo Britů.

8. den zájezdu
Fakultativní výlet do NP HORTON PLAINS (UNESCO), krásná, tichá oblast vysočiny, exotická zvěř a množství ptáků (cca 50 $). Brzy ráno (snídaně formou balíčku) odjedeme jeepy z hotelu na náhorní plošinu ve výšce cca 2100 - 2300 m n. m. Pěší turistický okruh (cca 9 km) k Bakerovým vodopádům - Baker´s Falls až k vyhlídce Konec světa. Tu náhle plošina Hortonských plání končí 880 m hlubokým srázem, odtud název vyhlídky Konec světa a další krok už udělat nemůžeme. Cestou pestrá flóra a fauna, krásné výhledy po vysočině. Ostatní individuální volno, odpoledne společně odjezd do letoviska u Indického oceánu NEGOMBO.

9. den zájezdu
Volný den, koupání v INDICKÉM OCEÁNU, bazénu nebo relaxace v hotelovém wellness centru.

10. den zájezdu
Volný den, koupání, nákup suvenýrů. V podvečer transfer na letiště do Colomba, odlet s průvodcem do ČR.

11. den zájezdu
Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje
 • leteckou přepravu: Praha - Colombo a zpět,  
 • letištní taxy, transfer z/na letiště, 
 • dopravu místním klim. busem na Srí Lance, 
 • 8x ubytování v hotelu***/**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 
 • 8x polopenzi (vč. štědrovečerní večeře), 
 • průvodce CK, 
 • místního průvodce
Cena nezahrnuje
 • vstupné (doporučujeme částku 200 $),
 • fakultativní výlety,
 • služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“ 
 • dále turist. vízum ( o formalitách vyřízení budeme včas informovat)
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 13990 Kč (povinné při nedoobsazení), 
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 1050 Kč, 
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Svět - 60 Kč/den
Nástupní místa
18.12. - 28.12. odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Podobné zájezdy

SRÍ LANKA - EXOTIKA a VÁNOCE

destinace: Srí Lanka, Srí Lanka

termín:18.12. (Ne) - 28.12. (St) 2022 (11 dní, 10 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

SRÍ LANKA - EXOTIKA a VÁNOCE
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...