Itálie - dovolená u moře léto

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Santa Teresa di Gallura

 

Santa Teresa di Gallura

 

Na severu Sardinie se nachází jedno z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších pobřeží – Costa Paradiso. Tuto jedinečnou oblast ohraničují města Castelsardo a Santa Teresa di Gallura. Na své si zde přijdou všichni milovníci přírody, klidu a pohody, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkých měst a turistických letovisek. Celková rozloha oblasti je 800 ha a kromě pobřeží zahrnuje i hornatý terén s jedinečnými rudými skalami nejrůznějších tvarů.

 

Letovisko Santa Teresa di Gallura

se rozkládá u mořské úžiny Bonifacio, odkud pravidelně odplouvají lodě na francouzský ostrov Korsika. Původně zde stávala jen rybářská vesnička, která se proměnila na příjemné prázdninové středisko poskytující návštěvníkům vše potřebné pro strávení ničím nerušené dovolené. Santa Teresa leží v zálivu, kde jsou skvělé možnosti pro koupání. Najdete zde mírně se svažující pláž, která je tak vhodná i pro malé děti a nezkušené plavce. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří Rena Bianca se španělskou obrannou věží, Marmorata nebo Santa Reparata, které jsou obklopeny granitovými skalními útvary.

 

Kromě skvělých možností relaxace u moře nabízí městečko také spoustu zábavy a služeb, jako jsou restaurace, bary, diskotéky, kavárny a pizzerie. Společenským zábavním centrem se stalo náměstí, které se setměním každý den ožívá nejrůznějšími večerními programy a koncerty. Najdete zde také obchůdky nabízející nejrůznější druhy zboží a také supermarkety.

 

Asi 4 km od letoviska se nachází poloostrov Capo Testa, pro nějž jsou charakteristické divoké skalní útvary, které vznikly trvalým působením moře, větru a erozí. V jeho okolí vznikly úžasné malinké a romantické zátoky. Poloostrov je společně s pláží Baia Santa Reparata vyhlášen přírodní rezervací. Z tohoto výběžku je možné pozorovat východní i západní pobřeží Sardinie. Na dohled je také 12 km vzdálená Korsika. Také z tohoto důvodu je dnes Santa Teresa důležitým přístavním a turisticky velmi vyhledávaným městem. Za poznáním se můžete vydat do 25 km vzdáleného městečka Palau nebo 64 km vzdáleného Olbia.

 

 

 

Řadit dle:
3 položky, 1 stránka
CRISTAL BLU
Itálie - Santa Teresa Gallura

CRISTAL BLU

10.09 - 17.09.2022, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 6 740 Kč
I MIRTI BIANCHI
Itálie - Santa Teresa Gallura ****

I MIRTI BIANCHI

10.09 - 17.09.2022, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 7 490 Kč
BAIA SANTA REPARATA
Itálie - Santa Teresa Gallura

BAIA SANTA REPARATA

17.09 - 24.09.2022, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 12 103 Kč
3 položky, 1 stránka
Vytvářím objednávku...