Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

ŘECKO - KYKLADSKÉ OSTROVY PAROS A SANTORINI

kufr pdf

Termín:11.09. (Pá) - 20.09. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 9 nocí

ID hotelu:893458

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 29 390 Kč

Poloha
Pobyt na mramorovém ostrově Paros je určen romantickým duším, které láká pohádkové prostředí řeckých ostrovů, označované za svět snů. Pokud nás omrzí odpočinek na pláži ostrova Paros, můžeme se vydat na procházky bílými kubistickými městečky a vystoupit na vyhlídky obklopené řetězcem dalších ostrovů. Lodní výlety nás zavedou na vyhlášená místa Kykladského souostroví: na domnělou Atlantidu Santorin s fantastickou kalderou, na Délos se zachovalým antickým velkoměstem, na vyhlášený Mykonos nebo největší Naxos. Protože vstupní bránou do světa Kykladských ostrovů bude Iráklio na Krétě, můžeme nahlédnout i do tajů minojské kultury.

Zájezd provází Vlasta Necudová, garance skupiny max. 20 osob

Kréta - Santorini - Paros - Antiparos - Naxos - Mykonos - Délos
Program
1. den zájezdu
Ráno odlet z Prahy na Krétu, transfer do hotelu. Prohlídka krétské metropole IRÁKLIO, benátské hradby a pevnost, bazary a muzeum minojské kultury. Možnost výletu místní dopravou do KNÓSSU (UNESCO), palác minojských králů, Daidalův labyrint.

2. den zájezdu
Po snídani pokračujeme lodí na OSTROV SANTORINI. Transfer z přístavu na ubytování. Návštěva starověkého minojského města AKROTIRI, možnost navštívit Černou pláž s převážně černým, lávovým pískem a drobnými kamínky a na závěr dne prohlídka santorinské metropole FIRY, fantastické výhledy na kalderu, bílá architektura na temném vulkánu, krásné západy slunce.

3. den zájezdu
Dopoledne městečko Fira nebo fakult. plavba po kaldeře, která vznikla po výbuchu sopky ve 3. stol. př. n. l. a výstup na kouřící sopku NEA KAMENI. Koupání v sopkou vyhřívaném moři u ostrůvku Palea Kameni, který má své vlastní sirné prameny. Výlet lokálním busem do nejfotogeničtějšího řeckého městečka OIA s modrobílými domečky, pozorování západu slunce nad kalderou.

4. den zájezdu
Přeplujeme na OSTROV PAROS, centrum Kykladských ostrovů, transfer na ubytování do letoviska PARIKIA, které je zároveň hlavním městem ostrova. Upravené bílé městečko nabízí obchůdky, taverny, půjčovny kol, skútrů a aut. Koupání na písečné pláži a v podvečer procházka uličkami Parikie s typickou modrobílou kykladskou architekturou a snad nejzajímavějším kostelem Kykladských ostrovů.

5. den zájezdu
Pobyt u moře. Pro zájemce polodenní fakult. výlet místním busem na ostrůvek ANTIPAROS s proslulou krasovou jeskyní a středověkou pevností kastro, která sloužila benátským obchodníkům jako obranná pevnost proti pirátům.

6. den zájezdu
Pobyt u moře, variantně výlet místním busem po ostrově Paros, pitoreskní rybářské městečko NAUSSA s vyhlášenými plážemi, vnitrozemská civilizací nezasažená vesnice LEFKES a mramorové lomy.

7. den zájezdu
Pobyt u moře. Fakultativně výlet na nedaleký OSTROV NAXOS, největší a nejúrodnější z kykladských ostrovů. Mezi nejkrásnější místa na ostrově patří hlavní město Chora, z něhož vybírá hráz spojující Naxos s malým ostrůvkem Palatia, na němž se dochovaly zbytky starověkého Apollonova chrámu, kde podle pověsti zanechal Theseus Ariadnu cestou z Kréty. Po procházce uličkami hlavního města možnost koupání na pláži.

8. den zájezdu
Pobyt u moře, variantně celodenní fakult. výlet na ostrov bílé kubické architektury a zároveň nejvyhledávanější řecký OSTROV MYKONOS, jehož hlavní město je z celých Kyklad nejkrásnější. Následuje přejezd na posvátný antický OSTROV DÉLOS (UNESCO) s množstvím starověkých památek.

9. den zájezdu
Přeplujeme na ostrov Kréta, individuální volno, nocleh v hotelu.

10. den zájezdu
Transfer na letiště a odlet do Prahy.
Cena zahrnuje
 • leteckou přepravu Praha – Iráklio – Praha, 
 • letištní taxy a poplatky, 
 • transfery z/na letiště, 
 • lodní dopravu na ostrovy Santorini a Paros, 
 • 9x ubytování v hotelech*** se snídaní – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (2x hotel v Irákliu, 2x na Santorini, 5x hotel/aparthotel na Parosu), 
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné, 
 • pobytovou taxu (platí se na místě), 
 • fakult. služby, výlety a vše ostatní co není zahrnuto v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk.pokoj 5090 Kč (povinné při nedoobsazení), 
 • komplex. pojištění vč. vyššího storna zájezdu 580 Kč 
Nástupní místa
11.09. – 20.09. odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Podobné zájezdy

ŘECKO - KYKLADSKÉ OSTROVY PAROS A SANTORINI

destinace: Řecko, Poznávací zájezdy - Řecko, Řecko

termín:11.09. (Pá) - 20.09. (Ne) 2020 (10 dní, 9 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

ŘECKO - KYKLADSKÉ OSTROVY PAROS A SANTORINI
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...