Itálie - dovolená u moře léto 2019

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Vánoce s císařovnou Sissi a advent na zámku 2019

kufr pdf

Termín:07.12. (So) - 08.12. (Ne) 2019

změnit termín

Délka pobytu:2 dny, 1 noc

ID hotelu:877412

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 2 990 Kč

Poloha
BAD ISCHL • TRAUNSEE • GMUNDEN • WACHAU • DÜRNSTEIN • ROSENBURG
Program

1. den
V ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa trasy 1, 2, 3) a zamíříme do Solné Komory. Adventní atmosféra lázeňského Bad Ischlu nás vrátí do časů, kdy se městem rád procházel císař František Josef se svou chotí císařovnou Alžbětou zvanou Sissi. V místním muzeu, v domě, kde se zasnoubili, budeme obdivovat několik set let staré betlémy, dokládající zdejší starobylou tradici jejich ruční výroby. Můžeme také nasednout do drožek tažených koňmi a projet se městem nebo si vychutnat šálek vídeňské kávy v cukrárně Zauner nostalgicky vzpomínající na časy Rakousko-uherské monarchie. A neměli bychom si nechat ujít možnost koupit si nějakou vánoční ozdobu nebo cukroví, které nám později připomene kouzlo trhu v Trinkhalle. Advent na zámku u jezera Traunsee využívá jako kulisy známou dvojici zámků v Gmundenu – Seeschloss a Landschloss Ort. A právě zde strávíme zbytek dne. Oba zámky spojuje dřevěný most, který se o víkendech během Schlösser Advent rozzáří spoustou světel. Po jezeře plují vánoční stromky a betlém. Za historickými zdmi najdou návštěvníci všechno, co přispívá k vydařenému adventnímu dni: pekárnu cukroví, umělecká řemesla, vánoční poštu, předvánoční speciality a pro Gmunden tak typický vánoční trh s keramikou. Děti se zabaví v dílničkách nebo s Kašpárkem. Skvělým doplněním adventního výletu může být projížďka lodí po jezeře. Ubytujeme se nedaleko největšího solného jezera Attersee.
2. den
Po snídani budeme projíždět romantickým údolím Wachau s kulisou odpočívajících ojíněných vinic, hradů, hradních zřícenin, kostelů i velkolepého kláštera Melk. Projdeme se romantickým městečkem Dürnstein pod stejnojmennou zříceninou hradu. V údolí řeky Kampy na renesančním hradě Rosenburg na nás dýchne kouzlo Vánoc s hradní atmosférou. Při exkluzivní přehlídce dravců se sokolníky v historických kostýmech zažijeme lehkost letu a setkáme se s králem povětří. I my budeme svědky historického sokolnictví, jež je zapráno na seznamu UNESCO. Krajové speciality, svařené víno, punč, více než 80 umělců a řemeslných prodejců, předčítání v mramorovém sále před rozžatým krbem či kvartetový koncert – to vše tvoří jedinečný vánoční trh na hradním nádvoří v zahradách, ale i v prostorách hradu. A což teprve až se celý hrad ponoří do svátečního a poklidného světla svící? To je teprve ta pravá chvíle na únik ze všedních dnů do pohádky. Do Brna se vrátíme ve večerních hodinách.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 450,- Kč | 1x večeře (os/pobyt) - 330,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 116,- Kč | Předpokládaná částka na vstupy cca 10 €.
Doprava autobus - cena zahrnuje
dopravu autobusem
1× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
1× snídani
průvodcovské služby
Nástupní místa
Břeclav - 250 Kč
Brno
Hodonín - 300 Kč
Jihlava - 300 Kč
Kroměříž - 400 Kč
Olomouc - 350 Kč
Přerov - 400 Kč
Prostějov - 300 Kč
Strážnice - 300 Kč
Uherské Hradiště - 300 Kč
Velká Bíteš - 200 Kč
Velké Meziříčí - 300 Kč
Veselí nad Moravou - 300 Kč
Vyškov - 200 Kč
Žďár nad Sázavou - 300 Kč
Zlín - 400 Kč
Prijezdy
Brno
Odjezdy
Brno

Podobné zájezdy

Vánoce s císařovnou Sissi a advent na zámku 2019

destinace: Rakousko, Štýrsko, Štýrsko - ostatní

termín:07.12. (So) - 08.12. (Ne) 2019 (2 dny, 1 noc) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Vánoce s císařovnou Sissi a advent na zámku 2019
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Travel 2002, s. r. o. IČO: 46980211
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...