Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

RAKOUSKO - SOLNÁ KOMORA

kufr pdf

Termín:10.08. (Út) - 15.08. (Ne) 2021

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:930622

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 11 900 Kč 10 212 Kč

Poloha
Solná komora je naprosto unikátní oblastí Rakouska s nespočtem jezer, vysokých hor, především pak soli, která se tu těžila již v dobách dávného keltského osídlení. Užijte si dovolenou v Solné komoře s ubytováním v Bad Goisern, které bylo pro udržování starých zvyků a tradic zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Každý den nás program zavede k některému z jezer, kde se můžeme věnovat turistice, koupání a relaxaci. Budeme zasvěceni i do tajemství ukrytých tu nacistických pokladů nevyčíslitelných hodnot. Užijte si pobyt v Solné komoře, pobyt mezi jezery a horami.

Zájezd provází Naděžda Šauerová

Gmunden – zámek Ort – Bad Ischl – Bad Goisern – Gossauská komora – Hallstatt – Krippenstein - vyhlídka Pět prstů – St. Wolfgang – Schafberg – Bad Aussee – solný důl Altaussee - Toplitzsee – Salcburk
Ubytování
 • Penzion v centru Bad Goisern se nachází 600 m od moderního aquaparku a 3 km od jezera Hallstätter See. Účelně vybavené pokoje s vlastním příslušenstvím jsou po kompletní rekonstrukci, k dispozici je rychlý internet zdarma. V případě zájmu možnost pokojů pro 3 – 4 osoby.
Program
1. den zájezdu 
Dopoledne odjezd přes České Budějovice (11:00 hod) do Rakouska. Návštěva města GMUNDEN na jezeře Traunsee, nejhlubší jezero Solné komory, které bývalo hlavním překladištěm soli. Dnes je známé zajímavou zvonkohrou na náměstí, typickou bílo-zelenou keramikou ale především jezerním zámkem ORT, spjatým s nespoutanou osobností Jana Salvátora Toskánského. Prohlídka lázní BAD ISCHL se slavnou Císařskou vilou. V podvečer příjezd na ubytování v BAD GOISERN, večeře.

2. den zájezdu
Výlet do GOSSAUSKÉ KOMORY – příjemná turistika podél jezera GOSAUSEE a GOSAULACKE k Hornímu jezeru Gosausee s fantastickými výhledy na rozeklané vápencové, ledovcem pokryté věže Dachsteinu. Tuto oblast vyhledávala ke svým dlouhým procházkám i císařovna Alžběta „Sisi“. Travnaté břehy jezera Gosausee a průzračně čistá voda jsou jako stvořené ke koupání. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

3. den zájezdu  
Výlet do malebného hornického městečka HALLSTATT, ležícího ve strmém svahu nad Hallstattským jezerem. Po prohlídce města, vyjedeme zubačkou k visuté vyhlídkové plošině nad městem. V okolí jezera se nám nabízí řada dalších zajímavých aktivit, dle přání a chuti každého. Koupání a relaxace na ostrově u Hallstattu, vyhlídková plavba po jezeře, výjezd lanovnou na vrchol KRIPPENSTEIN (2108 m) s nespočtem turistických tras s výhledy na Dachsteinský ledovec. Úchvatný je výhled na jezero z visuté vyhlídky PĚT PRSTU. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

4. den zájezdu
Výlet k jezeru WOLFGANGSEE. Prohlídka starobylého městečka ST. WOLFGANG, zdejší poutní kostel ukrývá zcela unikátní gotický deskový oltář od středověkého Mistra Pachera. Pro zájemce výjezd parní lokálkou nebo pěší výstup na strmý štít SCHAFBERG (1783 m) s fantastickým výhledem na celou oblast Solné komory. Možnost koupání a relaxace u jezera. Návrat na ubytování, večeře.

5. den zájezdu
Výlet k jezerům v okolí lázeňského města BAD AUSSEE, návštěva solného dolu Altaussee, kde byly na sklonku války ukryty umělecké sbírky Adolfa Hitlera pro plánované muzeum v Linci (film „Památkáři“). Podél promenády kolem nejfotogeničtějšího rakouského jezera GRUNDELSEE a následný výšlap k jezeru TOPLITZSEE. Již 75 let jsou zde hledány poklady, které nacisté na konci války do jeho vod skryli. Možnost koupání a relaxace, popřípadě vyhlídkové plavby. Večer návrat na ubytování.

6. den zájezdu
Cesta kouzelnou krajinou kolem jezer Wolfgangsee a Fuchlsee. Odpoledne SALCBURK (UNESCO), perla mezi horami. Prohlídka historického centra města – rušné náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou, Mozartův rodný dům, náměstí Residenzplatz, Getreidegasse, jedna z nejmalebnějších a nejrušnějších ulic historického centra, zahrady zámku Mirabel. Výjezd lanovkou k pevnosti Hohensalzburg a prohlídka. Odjezd, návrat do ČR v nočních hodinách (cca 22:00 hod).
Cena zahrnuje
 • dopravu lux. klim. busem,
 • vjezd do Salcburku,
 • 5x ubytování v penzionu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 5x polopenzi – snídaně formou bufetu, večeře 3chodové menu,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné
 • fakultativní služby
 • lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 2200 Kč
 • komplexní pojištění včetně storna zájezdu 210 Kč
Nástupní místa
10.08. - 15.08. odjezd D + Ostrava (+500)
Přehled nástupních míst najdete ZDE
Sleva
 • 55+ sleva ze základní ceny zájezdu 3%

Podobné zájezdy

RAKOUSKO - SOLNÁ KOMORA

destinace: Rakousko, Poznávací zájezdy - Rakousko, Rakousko

termín:10.08. (Út) - 15.08. (Ne) 2021 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

RAKOUSKO - SOLNÁ KOMORA
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...