Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

RAKOUSKO - SOLNÁ KOMORA

kufr pdf

Termín:21.07. (Út) - 26.07. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:893477

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 11 350 Kč

Poloha
Solná komora specifická a jedinečná oblast Rakouska, plná jezer, vysokých hor, údolí a soli, která se tu těžila už v dobách dávného keltského osídlení. Užijte si dovolenou v oblasti jezer Solné komory s ubytováním v Lammertálském údolí v příjemném hotelu v Abtenau. Každý den nás program zavede k jednomu prosluněnému jezeru, kde se můžeme věnovat turistice, koupání a relaxaci nebo poznávání přírodních a kulturně-historických zajímavostí.

Zájezd provází Naděžda Šauerová

Gmunden – zámek Ort – Bad Ischl – Abtenau – Gossauská komora – Hallstatt – Krippenstein - vyhlídka Pět prstů – St. Wolfgang – Schafberg – Bad Aussee – solný důl Altaussee - soutěska Lammerské pece – Salcburk
Ubytování
 • údolí Lammertal - městečko Abtenau - hotel*** – 2lůžk. prostorné pokoje s příslušenstvím, TV, sejf, k dispozici hotelové wellness v ceně a slevová zákaznická karta Tannengau.
Program
1. den zájezdu 
Dopoledne odjezd přes České Budějovice (11:00 hod) do Rakouska. Návštěva města GMUNDEN na jezeře Traunsee, nejhlubší jezero Solné komory, které bývalo hlavním překladištěm soli. Dnes je známé zajímavou zvonkohrou na náměstí, typickou bílo-zelenou keramikou ale především jezerním zámkem ORT, spjatým s nespoutanou osobností Jana Salvátora Toskánského. Prohlídka lázní BAD ISCHL se slavnou Císařskou vilou. V podvečer příjezd na ubytování v ABTENAU, večeře.

2. den zájezdu
Výlet do GOSSAUSKÉ KOMORY – příjemná turistika podél jezera GOSAUSEE a GOSAULACKE k Hornímu jezeru Gosausee s fantastickými výhledy na rozeklané vápencové věže Dachsteinu. Tuto oblast vyhledávala ke svým dlouhým procházkám i císařovna Alžběta „Sisi“. Travnaté břehy jezera Gosausee a průzračně čistá voda jsou jako stvořené ke koupání. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

3. den zájezdu  
Výlet do malebného hornického městečka HALLSTATT, ležícího ve strmém svahu nad Hallstattským jezerem. Po prohlídce města, vyjedeme zubačkou k visuté vyhlídkové plošině nad městem. V okolí jezera se nám nabízí řada dalších zajímavých aktivit, dle přání a chuti každého. Koupání a relaxace na ostrově u Hallstattu, vyhlídková plavba po jezeře, výjezd lanovnou na vrchol KRIPPENSTEIN (2108 m) s nespočtem turistických tras s výhledy na Dachsteinský ledovec nebo jedinečný výhled na jezero z vyhlídky PĚT PRSTU. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

4. den zájezdu
Výlet k jezeru WOLFGANGSEE. Prohlídka starobylého městečka ST. WOLFGANG, zdejší poutní kostel ukrývá zcela unikátní gotický deskový oltář od středověkého Mistra Pachera. Pro zájemce výjezd parní lokálkou nebo pěší výstup na strmý štít SCHAFBERG (1783 m) s fantastickým výhledem na celou oblast Solné komory. Možnost koupání a relaxace u jezera. Návrat na ubytování, večeře.

5. den zájezdu
Výlet k jezeru ALTAUSSEER SEE, prohlídka lázeňského BAD AUSSEE, návštěva solného dolu Altaussee, kde byly na sklonku války ukryty umělecké sbírky Adolfa Hitlera pro plánované muzeum v Linci. Jezero Altaussee a jeho okolí je jako stvořené ke koupání a relaxaci nebo příjemným procházkám.

6. den zájezdu
Po snídani odjezd z hotelu a průchod divokou soutěskou LAMMERSKÉ PECE. Odpoledne SALCBURK (UNESCO), perla mezi horami. Prohlídka historického centra města – rušné náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou, Mozartův rodný dům, náměstí Residenzplatz, Getreidegasse, jedna z nejmalebnějších a nejrušnějších ulic historického centra, zahrady zámku Mirabel. Výjezd lanovkou k pevnosti Hohensalzburg a prohlídka. Odjezd, návrat do ČR v nočních hodinách (cca 22:00 hod).
Cena zahrnuje
 • dopravu lux. klim. busem,
 • vjezd do Salcburku,
 • 5x ubytování v hotelu*** – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 5x polopenzi – snídaně i večeře formou bufetu,
 • hotelové wellness,
 • slevová karta Tannengau,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné
 • fakultativní služby
 • lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 1900 Kč
 • komplexní pojištění včetně storna zájezdu 210 Kč
Nástupní místa
21.07. - 26.07. odjezd D + Ostrava (+500)
Přehled nástupních míst najdete ZDE
Sleva
 • Děti do 8 let sleva 5400 Kč, do 12 let 3700 Kč (možno i na základním lůžku).

 • 55+ sleva ze základní ceny zájezdu 3%

Podobné zájezdy

RAKOUSKO - SOLNÁ KOMORA

destinace: Rakousko, Poznávací zájezdy - Rakousko, Rakousko

termín:21.07. (Út) - 26.07. (Ne) 2020 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

RAKOUSKO - SOLNÁ KOMORA
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...