Itálie - dovolená u moře léto 2019

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

PORTUGALSKO

kufr pdf

Termín:22.05. (Pá) - 29.05. (Pá) 2020

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:888573

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 27 990 Kč 26 490 Kč

Poloha
Portugalsko sice nepatří k velkým evropským zemím, ale pro své významné kulturní zázemí, bohatství památek, krásu svých měst a překrásné pláže Atlantiku si zaslouží velkou pozornost turistů.

ÓBIDOS - NAZARÉ - ALCOBACA - BATALHA - COIMBRA - PORTO - BRAGA - GUIMARAES - TOMAR - FÁTIMA - LISABON - SINTRA - CABO DA ROCA - CASCAIS
Program
1. den zájezdu:
Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer na ubytování v okolí Óbidos.

2. den zájezdu:
Středověká vesnička ÓBIDOS, úzké uličky, bílé domečky s terakotovými střechami plné obchodů. Rybářská vesnice NAZARÉ, procházka po místní pláži. Pokračujeme do městečka ALCOBACA s největším kostelem v Portugalsku (UNESCO) a krásným cisterciáckým opatstvím. Den ukončíme v BATALHE návštěvou královského kláštera (UNESCO). Odjezd na ubytování v okolí Coimbry, večeře.

3. den zájezdu:
Romantická COIMBRA - až do 13. stol. hlavní město země, rodiště 6 portugalských králů a kolébka vzdělání. Nachází se tu nejstarší univerzita v Portugalsku (druhá nejstarší na světě), na které vystudovali velikáni portugalské literatury. GUIMARAES, kolébka portugalského národa, úzké středověké uličky, zachovalé historické jádro, hrad sv. Michala - dominanta města, Vévodský palác Paco dos Duques - dnes muzeum. Středověká BRAGA, zastavíme se na poutním místě BOM JESUS DO MONTE a den zakončíme ve vinných sklípcích caves v Portu, ve světě proslaveném svým portským vínem, které však není z Porta - vinice se nacházejí v údolí řeky Douro, asi 100 km od města a víno je v sudech převáženo do Vila Nova de Gaia, městečka ležícího na druhé straně řeky téměř splývajícího s Portem. Ubytování a večeře v okolí Porta.

4. den zájezdu:
Celodenní prohlídka PORTA - druhé největší město Portugalska, hl. město provincie Douro, pozoruhodná historie, množství památek, historická čtvrť Ribeira. Prohlédneme si katedrálu Terreido da Sé, čtvrť Barredo s domy naklánějícími se do stran, gotický kostel Sao Francisco s honosnou výzdobou. Návrat na ubytování a večeři v okolí Porta..

5. den zájezdu:
Město TOMAR, kde se nachází Convento de Cristo (UNESCO) hrad s klášterem z 12. stol., který byl sídlem rytířů Kristova Řádu. Pokračujeme do FÁTIMY, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa s velkou bazilikou, postavenou na počest zjevení Panny Marie. Věže baziliky měří 65 m a náměstí je dvakrát větší než náměstí baziliky sv. Petra v Římě, vitráže s výjevy zjevení a obraz s poselstvími, monumentální varhany. Ubytování ve Fátimě či okolí, večeře.

6. den zájezdu:
Odjezd do LISABONU který se díky svému přístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodním, přístavem a křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentě. O jeho velkoleposti a jedinečné atmosféře se přesvědčíme během prohlídky, starobylá čtvrť Belém s klášterem Jeronýmů (vrchol manuelské architektury), věž Torre de Belém, hrad Castelo de Sao Jorge, nejstarší čtvrť Alfami a nakonec se vyvezeme železným výtahem elevador de Santa Justa (podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eifella) a Starý Lisabon se nám ukáže jako na dlani. Odjezd na ubytování v Lisabonu, večeře.

7. den zájezdu:
Celodenní výlet do okolí Lisabonu. SINTRA (UNESCO) bývalé letovisko portugalské šlechty, plné paláců různých stylů a uliček s malými obchůdky, známý Palácio da la Peňa z 19. stol., který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury, letní rezidence portugalského krále Palácio Nacional de Sintra postavená na přelomu 15. a 16. stol. Výhledy z nejzápadnějšího cípu kontinentální Evropy, CABO DA ROCA a v rybářském městečku CASCAIS možná ochutnáte některou z místních rybích specialit. Na závěr portugalská obdoba Monte Carla - ESTORIL. Návrat na ubytování v Lisabonu. Fakult. návštěva představení typického portugalského hudebního žánru fado, tradiční portugalský druh hudby, který vznikl v uličkách Alfamy a který jinde na světě nenajdete.

8. den zájezdu:
Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.
Cena zahrnuje
 • leteckou přepravu Praha – Lisabon – Praha vč. let. tax a poplatků,
 • transfery do/z hotelu,
 • 7x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (možnost zajistit ubytování 3. os. na přistýlce, bez slevy),
 • 7x snídani,
 • 5x večeře,
 • dopravu autobusem dle programu,
 • vstup do vinných sklepů v Portu s ochutnávkou,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné,
 • místní dopravu,
 • pobytovoutaxu,
 • Fado se 2 nápoji cca 30 €,
 • fakultativní služby
 • a vše ostatní, co není uvedeno v „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 4990 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč s možností připojištění vyššího storna + 250 Kč
Nástupní místa
22.05. - 29.05. Odjezd L5
03.07. - 10.07. Odjezd L5
18.09. - 25.09. Odjezd L5
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Podobné zájezdy

PORTUGALSKO

destinace: Portugalsko, Portugalsko

termín:22.05. (Pá) - 29.05. (Pá) 2020 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

PORTUGALSKO
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...