Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

AKTIVNÍ CYKLISTIKA PLNÁ VŮNÍ A BAREV OSTROVA ****

kufr pdf

Termín:28.09. (Po) - 05.10. (Po) 2020

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:879263

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 41 690 Kč 36 690 Kč

Poloha

Letecký zájezd na ostrov Madeira s aktivní cyklistikou ostrovem.

Funchal – Areeiro – Paúl da Serra – Sao Jorge – Machico – Sao Vicente RIbeira da Janela – Funchal

Program zájezdu

1. den: Praha–Funchal
Po příletu do Funchalu následuje transfer do hotelu . Ubytování, nocleh.

2. den: Funchal–Areeiro
Po snídani odjezd. Túra začíná v Pico do Areeiro, vrcholku, který je třetím nejvyšším bodem Madeiry a zároveň nejvyšším vrcholem, který je přístupný automobilem (1818 m n.m.). Odsud se vydáte na cestu, plnou různých až „bláznivých“ hornatých skalních stezek a mnoha úzkých, ale plynulých tras skrz lesy a zdejší přírodu. Během cesty je nutno překonat i pár kopců, při jejichž zdolávání se vám naskytnou úžasné momenty spojení se zdejší přírodou. Během cesty krátká zastávka a následné pokračování jízdou dolů až do venkovské oblasti, kdy vás na trase překvapí nádherné stezky, levady a okolní krajina. Během cesty spatříte také tradiční madeirské domky a v posledním úseku se seznámíte s venkovskou krajinou ostrova.
Doba: 6 hodin, délka: 40 km, stoupání 450 m, sjezd 2200 m

3. den Funchal – Paul da Serra
Po snídani odjezd na náhorní plošinu Paul da Serra, odkud se nabízí jedinečný výhled na jihozápadní pobřeží ostrova. Již během cesty autobusem se naskytnou dechberoucí výhledy na okolní krajinu a pohoří. Ocitnete se pryč od ruchu města, obklopeni větrnými mlýny a pohledy na severní údolí. Fantastická jízda skalnatými, ale ne strmými stezkami, vás zavede na jihozápadní část plošiny, kde projedete zajímavé a oblíbené stezky. Poslední část vás zavede dolu nádhernou starou stezkou, která vede až do klidné vesničky Paul do Mar, kde se můžete osvěžit místním studeným drinkem a vykoupat se.
Doba: 6 hodin, délka: 40 km, stoupání 550 m, sjezd 2200 m

4. den: Funchal – Sao Jorge
Tento den vás zavede na malebný sever ostrova. Jízda začne v malém městečku Sao Jorge v nadmořské výšce 500 metrů a vede prašnými cestičkami až do výšky 840 metrů, kde se vám naskytne nádherný výhled téměř na celý ostrov, který čítá hlubokou zeleň, vavřínové údolí a Atlantický oceán. Odměnou za výstup vám bude možnost jízdy hustým zeleným údolím. Během cesty možnost zastávky u jediného fungujícího větrného mlýnu na ostrově. Trasa vede úrodnou krajinou a je zakončena poblíž oceánu.
Doba: 5hodin, délka: 30 km, stoupání 800 m, sjezd 2500 m

5. den: Funchal – Machico
Po snídani se vzájemně spolu s průvodcem dohodnete na náročnosti dne. Cesta začíná poblíž Poiso, odkud je možnost začít jízdu směrem Portela až k levádě. Zájemci se mohou více přiblížit autobusem. Trasa vede k endemickému vavřínovému lesu, kde se nachází stezka obklopená nekonečnou zelení. Z Portely se nabízí jedinečný výhled na severní část ostrova. Následuje krátká zastávka v místním baru a zasloužené občerstvení. Dál budete pokračovat na chráněné území ostrova prašnými stezkami a uličkami. Po několika kilometrech a výšlapech dojedete k Faja dos Rolos, kde se již napojíte na starou cestu vedoucí do Machica, kam dojedete v pravý čas na příjemné osvěžení v oceánu.
Doba: 5hodin, délka: 40 km, stoupání 500 m, sjezd 2300 m

6. den: Funchal – Sever – Sao Vicente
Tato cesta začíná v Paul da Serra. Dlouhá skalnatá stezka, avšak ne tak náročná a strmá, vás zavede na severozápadní část ostrova. Budete mít možnost navštívit oblast Fanal, vyhlášenou pro její endemickou flóru obklopující pastviny. Po dohodě s průvodcem dle možností a síly účastníků lze projet další stezky v okolí.
Doba: 5hodin, délka: 35 km, stoupání 450 m, sjezd 1900 m

7. den: Sao Vicente
Volný program k odpočinku. Individuální možnost využít služeb hotelu, odpočívat na pláži či využít možnosti poznávání okolí.
Volný den lze využít k poznávání.

8. den: Sao Vicente – Funchal – Praha
Odjezd na letiště. Let zpět do Prahy.

Upozornění: Uvedené časy jsou pouze orientační a není brán zřetel na případné dopravní kolony či zpoždění. Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníku pro organizaci zájezdu je 6 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7 nocí ve 4 hotelech se snídaní (5 nocí ve Funchalu, 2 noci v Sao Vicente), zapůjčení cyklo vybavení po dobu programu, služby anglicky hovořícího průvodce během programu, služby česky hovořícího delegáta na telefonu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 990 Kč/pobyt/dospělá osoba, eko taxa ve výši 1–5 EUR/dospělá osoba/pobyt splatná v hotovosti na místě, fakultativní služby, vstupné do památek.

Podobné zájezdy

AKTIVNÍ CYKLISTIKA PLNÁ VŮNÍ A BAREV OSTROVA ****

destinace: Portugalsko, Madeira, roundtour

termín:28.09. (Po) - 05.10. (Po) 2020 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

AKTIVNÍ CYKLISTIKA PLNÁ VŮNÍ A BAREV OSTROVA
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Exim Tours, a.s. IČO: 45312974
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...