Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Madeira - místa známá i neznámá, trekking s Janem Kubištou

kufr pdf

Termín:03.09. (Pá) - 10.09. (Pá) 2021

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:916842

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 27 271 Kč

Program
1. den:
odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:
odjezd do vnitrozemí ostrova, zastávka ve vesničce Ribeiro Frio - prohlídka pstruží farmy, krátká procházka podél levády na Balcoes - vyhlídku na centrální masiv nejvyšších hor (cca 2 km, 1 hod. - obtížnost lehká). Přejezd do Porto da Cruz, nástup na trek Boca do Risco (cca 7 km, 2,5 hod. - obtížnost střední). V odpoledních hodinách zastávka na vyhlídce Ponta do Rosto na nejvýchodnějším výběžku Madeiry a koupání na jedné z mála písčitých pláží Prainha. Nocleh.

3. den:
přejezd do východní části ostrova, cesta po dobrodružné levádě (jedné z nejkrásnějších) Caldeirao Verde do „Zeleného kotle" třetihorními lesy Laurissilva, se spoustou tunelů, vodopádů a krásných výhledů (cca 13 km, 5 hod. - obtížnost střední). V případě dobré fyzické zdatnosti skupiny návrat prudkým sestupem do vesničky Ilha (cca 2 km, 1,5 hod. - obtížnost vysoká), případně návrat do původního místa začátku trasy v Queimadas/Pico das Pedras. Nocleh.

4. den:
odpočinkověji laděný den s kombinací poznávacího a pěšího programu. Výjezd na horské sedlo Encumeada s možností ochutnávky vyhlášeného místního alkoholického nápoje Poncha. Kratší túra po botanické levádě das Rabacas (cca 2 km, 1 hod. - obtížnost lehká). Přejezd náhorní plošinou Paul da Serra a cesta přes zapomenuté místo Fanal s magickou krajinou nejstarších vavřínů na ostrově. Zastávka na koupání v lávových bazéncích v Porto Moniz. Na zpáteční cestě zastávka na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao s krásnými výhledy na oceán i hlavní město Funchal. Nocleh.

5. den:
individuální volno s možností fakultativních výletů (prohlídka hlavního města, návštěva botanických zahrad, výlet lodí na sousední ostrov Porto Santo nebo souostroví Desertas, výlet na pozorování delfínů a velryb, další pěší výlet s průvodcem - upřesnění v místě). Nocleh.

6. den:
výjezd na východ slunce na vrchol Pico do Arieiro, hřebenová túra na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo. Nejkrásnější horská túra na ostrově vedoucí fantastickou krajinou bizarních skalních útvarů (cca 11 km, 5 hod. - obtížnost vysoká), přechod do Achada da Teixeira, následně přejezd do vesničky Santana s prohlídkou typických domků se slaměnou střechou. Na zpáteční cestě zastávka na Monte - prohlídka známého poutního kostela a možnost jízdy na proutěných saních (fakultativně za poplatek v místě). Nocleh.

7. den:
odjezd na vyhlídku Eira do Serrado v centrální oblasti a sestup do legendárního městečka Curral das Freiras (cca 2,5 km, 1 hod. - obtížnost lehká). Přejezd do soukromé orchidejové zahrady Quinta da Boa Vista, možnost prohlídky rozsáhlé kolekce orchidejí v typické místní usedlosti s nádechem starých časů. Nocleh.

8. den:
transfer na letiště, odlet do ČR.

Destinace
Madeira
Hotel
Madeira - místa známá i neznámá, treking s Janem Kubištou
Doporučení
Netradičně sestavený program je skvělým tipem pro aktivně zaměřené klienty, neboť kombinuje typická místa ostrova Madeiry, která se "musí vidět" - se zákoutími, která nebývají součástí klasických tras zájezdů. Program těží ze zkušeností průvodce a milovníka ostrova Jana Kubišty, z jeho života na Madeiře a doprovodu celé řady předešlých, obdobně aktivně a sportovně laděných zájezdů, které jsou jeho specializací.
Cena nezahrnuje
fakultativní výlety a vstupy, orientační ceny: vstup do Quinta da Boa Vista 5 EUR, vstup do lávových bazénků Porto Moniz cca 2 EUR, fakultativní výlety cca 35-55 EUR, výlety na ostrov Porto Santo cca 80 EUR.
Země
Portugalsko

leteckou přepravu Praha - Funchal - Praha • transfer letiště - hotel - letiště • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu se snídaní • dopravu autokarem a výlety/treking dle programu • služby průvodce FIRO-tour • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
zájezd pro aktivně zaměřené klienty - doporučené vybavení: pohodlná sportovní obuv a oblečení vhodné pro treking v přírodě a vysokohorských podmínkách, nepromokavá bunda či pláštěnka, batoh, pokrývka hlavy, sluneční brýle, kvalitní opalovací krém s dostatečným UV filtrem, pro treking v tunelech – baterka.
Minimimální počet účastníků
15.
Fakultativní příplatky
1lůžkový pokoj (5 990 Kč) • 7x večeře (4 490 Kč) • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz str. 11.

Podobné zájezdy

Madeira - místa známá i neznámá, trekking s Janem Kubištou

destinace: Portugalsko, Portugalsko

termín:03.09. (Pá) - 10.09. (Pá) 2021 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Madeira - místa známá i neznámá, trekking s Janem Kubištou
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...