Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Čarokrásné pobřeží a rozmanitá historie Portugalska

kufr pdf

Termín:19.09. (Ne) - 26.09. (Ne) 2021

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:936296

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 27 711 Kč

Program
1. den:
odlet z Prahy do Fara, transfer do 3* hotelu na pobřeží Algarve, večeře, nocleh.

2. den:
snídaně, zorientování se v okolí hotelu, úvodní schůzka, představení programu, možnost koupání v Atlantském oceánu, večeře.

3. den:
po snídani odjezd do Lisabonu, příjezd po slavném červeném mostě s názvem 25. dubna přes řeku Tejo do čtvrti Belém, která je proslulá díky zaoceánským plavbám Vasco da Gamy. Možnost návštěvy kostela a kláštera sv. Jeronýma. Návštěva nejznámější lisabonské cukrárny s ochutnávkou dortíku Pastel de Belém (v ceně), který je tak slavný, že se v celém Portugalsku pečou jeho napodobeniny. Dále přejezd k Belémské věži - nejfotografovanější památce Lisabonu a Památníku Objevitelů. Panoramatická projížďka přes slavná lisabonská náměstí. Pěší procházka po náměstí Rossio přes dolní město Baixa. Možnost obědu v tradiční portugalské restauraci. Možnost projížďky nevyzpytatelnou historickou tramvají do čtvrti Alfama či lanovkou Gloria na jednu z nejkrásnějších lisabonských vyhlídek, volno. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:
po snídani celodenní výlet do měst Faro, Olhao a Tavira. Ve Faru uvidíme historické centrum opevněné zčásti starověkými hradbami, vstoupíte do něj obloukem Arco da Vila a vydáte se ke krásné katedrále Sé vybudované na místě původní mešity, ze které je nádherná vyhlídka na přírodní park Ria Formosa. Přesun do původního rybářského městečka Olhao, kde se pořádají tradiční portugalské trhy. Fakultativě možnost výletu na lodičkách lagunou kolem písečných dun do přírodního parku Ria Formosa. Odpoledne se vydáme do tradičního města Tavira, typického algarvskou architekturou a kvetoucími buganvíliemi. Ve městečku navštívíme kostel Misericordia a zříceninu maurského hradu, odkud je pohádková vyhlídka na město. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den:
po snídani celodenní výlet do Sevilly, hlavního města španělské Andalusie. Možnost návštěvy největší gotické katedrály na světě, kde odpočívá sám Kryštof Kolumbus, věž La Giralda, Zlatá věž, původní židovská čtvrť Santa Cruz, královský palác Real Alcázar, který je krásnou ukázkou mudéjarské architektury. Návštěva Španělského náměstí - pavilonu světové ibero-americké výstavy z roku 1929. V podvečerních hodinách návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den:
po snídani celodenní výlet do Silves a Monchique. Středověké město Silves je známé svým maurským hradem s „červenými hradbami“, které zde původně vybudovali Římané, za vlády Arabů město vzkvétalo a stalo se hlavním střediskem jejich říše Al-Gharb. Castelo de Silves (v ceně) je postavený z červeného pískovce, je odtud okouzlující výhled na město a krajinu. Monchique je lázeňské algarvské pohoří s množstvím eukalyptů, korkových dubů a pomerančovníků. Cesta na nejvyšší horu Foia (902 m) je lemovaná panoramatickými restauracemi s místní specialitou kuře piri-piri - možnost fakultativního oběda. Návrat na hotel. Večeře, nocleh.

7. den:
po snídani celodenní výlet do měst Lagos a Cabo de Sao Vicente. Lagos, přímořské město spojené s první fází zámořských objevů, leží v jednom z největších zálivů ­Algarve. Ve městě je moderní přístav, kostel sv. Antonína, náměstí Jindřicha Mořeplavce. Možnost fakultativní projížďky na lodičkách podél překrásných skalních útvarů a do jeskyní. Dále navštívíme nejjihozápadnější cíp kontinentální Evropy, Cabo de Sao Vicente (65 m vysoké útesy), tzv. konec světa. Po cestě nazpátek návštěva algarvských vinic Quinta dos Vales s degustací bílého, růžového a červeného vína. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

8. den:
po snídani dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Destinace
Španělsko, Portugalsko
Hotel
Čarokrásné pobřeží a rozmanitá historie Portugalska
Země
Portugalsko

leteckou přepravu Praha-Faro-Praha • transfer letiště-hotel-letiště • dopravu autokarem během programu zájezdu • 7 nocí s polopenzí ve 3* hotelu na Algarve • prohlídky dle programu bez vstupů • ochutnávka vína v Quinta dos Vales • ochutnávka 1 dortíku Pastel de Belém • vstup na zámek Silves • vstup do katedrály ve Faru • služby česky mluvícího průvodce FIRO-tour • základní pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny. Doporučujeme počítat s částkou cca 60 EUR na vstupy.
Některé termíny mohou být realizovány na pravidelné lince s přestupem.
Minimimální počet účastníků
25.
Fakultativní příplatky
1lůžkový pokoj (5 990 Kč) • vstupy do památek • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog str. 11.
Výlet na lodičkách na Ria Formosa 15 EUR, výlet na lodičkách v Lagos do jeskyní 15 EUR, oběd kuře piri-piri v Monchique 13 EUR.
Ceny jsou orientační, mohou se mírně lišit.Podobné zájezdy

Čarokrásné pobřeží a rozmanitá historie Portugalska

destinace: Portugalsko, Portugalsko

termín:19.09. (Ne) - 26.09. (Ne) 2021 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

Čarokrásné pobřeží a rozmanitá historie Portugalska
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...