Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

VILLA ROSA

 

VILLA ROSA​

 

Villa Rosa je menší turistické městečko, nacházející se mezi městečky Martinsicuro a Alba Adriatica, se kterými je propojeno pěší promenádou i cyklistickou stezkou podél moře.

Villa Rosa se nachází ve střední Itálii, v regionu Abruzzo. V jižní části vyhlášené Palmové riviéry. Nedaleko významného přístavu San Benedetto del Tronto a 46 km od Terama, hlavního města celé provincie.


Villa Rosa má pěkné písečné pláže a je velmi vhodná pro malé děti. Villa Rosa je zkrátka střediskem, které je ideální pro milovníky klidné dovolené.

Charakteristickým znakem letoviska Villa Rosa je palmová promenáda lemující mořské pobřeží, kde můžete při večerní procházce ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací. V posledních letech se Villa Rosa stává pro české turisty jedním z nejoblíbenějších míst Palmové riviéry.

Ve městě Villa Rosa najdete nádherné pláže a nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit a sportovišť. Určitě se nemůžete splést, pokud se Villa Rosa stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené.

Villa Rosa byla vždy spojena se sousedním Martinsicurem. Území, na kterém se nachází dnešní Villa Rosa (a také Martinsicuro), bylo osídlené už v neolitických dobách. Bývalo zde město Liburni. Před římskou kolonizací se v místech dnešního Martinsicura nacházela osada Trunetum. Později, za vlády Římanů, se osada jmenovala Castrum Truentum. Tehdy byla významným strategickým a opěrným bodem, nejdůležitějším v celé oblasti. Současné jméno, Villa Rosa di Martinsicuro pochází od španělského kapitána, Martina de Segura, který byl pověřen císařem Karlem V., aby postavil masivní obrannou věž, která by chránila území okolo řeky Tronto.

Od 19. století si ve Villa Rosa a v Martinsicuru stavěli letní rezidence bohatí Italové, kteří nešetřili chválou a tím přitáhli i další zájemce o tuto oblast. Po 2. světové válce se Villa Rosa a Martinsicuro staly populárními letovisky, jehož slávu šířily i hvězdy hudebního a filmového nebe.

Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Villa Rosa se pyšní čistými plážemi, které ostatně najdete v celé provincii. Na výlet lákají i další turistická centra: Martinsicuro, San Benedetto del Tronto, Pesaro, Fano, Cupra Marittima, Alba Adriatica, Pineto, Silvi Marina, Montesilvano. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi.

Na plážích se důrazně dbá na recyklaci a je výrazně redukován průmysl, který by ohrožoval celou lázeňskou oblast a nezapomenutelné místo Vaší dovolené. Villa Rosa láká turisty především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z vás, kteří si rádi užijete klidných procházek ve městě, které se v létě ani na chvíli nezastaví.

 

 

 

Řadit dle:
3 položky, 1 stránka
MIMOSA
Itálie - Villa Rosa

MIMOSA

04.09 - 11.09.2021, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 8 200 Kč
GIRASOLE
Itálie - Villa Rosa

GIRASOLE

04.09 - 11.09.2021, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 9 980 Kč
PARK
Itálie - Villa Rosa ***

PARK

04.09 - 11.09.2021, 8 dní Polopenze, Vlastní
Detail od 10 090 Kč
3 položky, 1 stránka
Vytvářím objednávku...