Itálie - dovolená u moře léto

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Krásy Ománu S Relaxem V Hotelu Millennium Salalah 4* (6 Nocí /8 Dní) *****

kufr pdf

Termín:15.03. (St) - 22.03. (St) 2023

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:1019230

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Plná penze,soft All inclusive – kombinace stravy

Cena vč. tax: 44 690 Kč 32 190 Kč


Extra sdělení 1
**CENA ZAHRNUJE:**
 1. Letenku tam i zpět
 2. 3 noci v hotelu Millennium Resort Salalah 5* se Soft All Inclusive
 3. Během okruhu je zajištěno ubytování ve 3* nebo 4* hotelech, viz níže:
 4. 1 noc v hotelu AL Falaj nebo jiném podobné kvality ve standardním pokoji s polopenzí
 5. 1 noc v Sur Plaza nebo jiném podobné kvality ve standardním pokoji s polopenzí
 6. 1 noc v hotelu Al Diyar Nizwa nebo jiném podobné kvality ve standardním pokoji s polopenzí
 7. Obědy během prohlídek
 8. Jednosměrný vnitrostátní let Muscat - Salalah
 9. Všechny transfery autobusem
 10. Služby česky hovořícího průvodce
 11. Vstupné do historických památek
 12. Místní poplatky

Poznávací zájezd 1
**1. DEN: Praha – Muscat** Odlet z Prahy do Ománu. Projedete krásnými čtvrtěmi města k velké mešitě Sultan Qaboos – náboženskému centru a jednomu z nejkrásnějších objektů islámské architektury na Arabském poloostrově (pro vstup do mešity je požadován skromný oděv, pokrývka hlavy, dlouhé kalhoty a zakrytá ramena). Mešita je otevřená pouze od soboty do čtvrtka od 8.00 do 11.00. Následuje transfer do hotelu v Muscatu, ubytování a volný čas. V odpoledních hodinách zastávka a možnost fotografování u slavné Royal Opera House, která je nejznámější institucí tohoto typu v celém kraji. Dále se přesunete do jedné z nejkrásnějších čtvrtí Muscatu – Muttrahu, zde se projdete po promenádě, kde se nacházejí největší módní butiky a značkové obchody. Navštívíte jednu z místních arabských tržnic – Souk, bohatou na množství nabízeného ovoce a zeleniny, koření, šperků, parfémů a koberečků. Prohlídka města končí procházkou po Starém Městě. Cestou uvidíte zvenčí portugalské pevnosti Jalali a Mirani a přiblížíte se i k sultánskému paláci Kasr Al-Alam. Poté navštívíte muzeum Bait Al-Zubair, které se pyšní sbírkami zobrazujícími kulturu a dědictví Ománu. Následuje volný čas na procházku po promenádě nebo individuální prohlídku města. Poté návrat do hotelu v Muscatu.

Poznávací zájezd 2
**2. DEN: Muscat – Súr** Po snídani a odhlášení z hotelu se vydáte směr město Súr. Po cestě zastávka na pobřeží Indického oceánu na místě zvaném Bimmah Sinkhole, což je krasová propast, do které se vlévá oceán a vytváří tak krásný vizuální efekt. Další zastávka bude u Wadi Al-Shaby – ústí řeky tekoucí v hluboké rokli. Po krátké procházce budete pokračovat do Súru. Začnete prozkoumáním města Súr – místo, kde slunce vychází nejdříve v celém arabském světě. Súr, vytvářející obchodní vztahy s Indií, Malajsií a Afrikou, bylo místem setkání těchto kultur a oknem do světa pro celý Arabský poloostrov. Díky silným námořním tradicím zůstává Súr dodnes důležitým centrem výroby lodí tradičními metodami. Projdete se mezi komorními budovami, nad kterými se znovu a znovu tyčí obranné věže a minarety. Po prohlídce města následuje ubytování v hotelu v Súru.

Poznávací zájezd 3
**3. DEN: Súr – Nazvá** Po snídani odjezd do města Nazvá. Obklopeni překrásnou krajinou skalisek a pouští se dostanete k Birkat al-Mawzu, typické ománské vesnici, jejíž stará část je postavena z hliněných domů a palmových listů. Po krátké procházce budete pokračovat v cestě do města Nazvá. To v minulosti sloužilo jako hlavní město země a dodnes se pyšní krásnými památkami. Uvidíte nádherné městské tržiště, kde si můžete koupit místní produkty – od zeleniny a čerstvých ryb až po rukodělné výrobky, textil a zlatnictví. Následuje volný čas na tržišti. Navštívíte také jednu z největších pevností Ománu, z jejíž věže je možné vidět, že se město nachází v obrovské oáze datlových palem. Dále se zastavíte u pevnosti Bahla, která je na Seznamu světového dědictví UNESCO. Na závěr se vydáte do pevnosti v Jabrinu, jež je ukázkou skvělých dekorací a inovativních technologií sedmnáctého století. Uvidíte jak místnosti určené pro veřejnost, tak soukromé části pevnosti. Ubytování v hotelu ve městě Nazvá nebo v okolí.

Poznávací zájezd 4
**4. DEN: Nazvá – Salalah** Po snídani se vydáte na průzkum do hornaté oblasti Nazvá, která je známá četnými památkami. První zastávkou bude horská vesnice Misfat al-Abrieen (autokar nemůže dojet do Misfat al-Abrieenu, takže je třeba skupinu rozdělit), osada na strmých svazích s tradičními domy uprostřed fantastické krajiny pohoří Hajar. Transfer zpět do Muscatu a na letiště, večerní let do Salalahu, ubytování v hotelu Millennium Resort Salalah 5*.

Poznávací zájezd 5
**5. DEN: Salalah** Volný čas a odpočinek v 5* hotelu Millennium Resort Salalah se Soft All Inclusive.

Poznávací zájezd 6
**6. DEN: Salalah** Volný čas a odpočinek v 5* hotelu Millennium Resort Salalah se Soft All Inclusive.

Poznávací zájezd 7
**7. DEN: Salalah – Praha** Odjezd z hotelu na letiště v Salalahu a odlet zpět do České republiky.

Podobné zájezdy

Krásy Ománu S Relaxem V Hotelu Millennium Salalah 4* (6 Nocí /8 Dní) *****

destinace: Omán, Salalah

termín:15.03. (St) - 22.03. (St) 2023 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Plná penze,soft All inclusive – kombinace stravy

Krásy Ománu S Relaxem V Hotelu Millennium Salalah 4* (6 Nocí /8 Dní)
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Blue Style a.s. IČO: 25609688
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...