Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

KYPR, OSTROV DVOU TVÁŘÍ

kufr pdf

Termín:23.09. (St) - 01.10. (Čt) 2020

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:882060

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 27 990 Kč

Poloha
Zájezd nás zavede na malebný a z historického hlediska zajímavý ostrov Kypr. Navštívíme archeologická naleziště, budeme objevovat zbytky obydlí starých tisíce let. Barevné mozaiky, krásné fresky, byzantské kostely a kláštery nám přiblíží způsob života v dávných dobách. Budeme se toulat krásnou přírodou, navštívíme pohoří Thoros, které zaujímá více než třetinu země. Slunce, moře, pláže, pochoutky tradiční kuchyně, kvalitní víno, legenda o krásné bohyni Afroditě, to vše je Kypr.

Kolossi - Kourion - Petra Tou Romiou - Pafos - Nikósie - Famagusta - Salamis - Sv. Hilarion - Kyrenie - Bellapais - Lania - Kykkos - Pedoulas - Larnaka - Hala Sultan Tekke - Choirokoitia - Lefkara
Program
1. den zájezdu: Odlet z ČR. Přílet na Kypr, transfer do hotelu.
2. den zájezdu: Hrad KOLOSSI, postavený ve 13. stol. za vlády rytířů sv. Jana. Starověký KOURION, nejkrásněji položené antické naleziště z pozdně římských dob, historický areál s divadlem, stadionem, bazilikou a svatyní boha Apollóna. Zastávka s možností koupání na nejkrásnější pláži Kypru PETRA TOU ROMIOU. Archeologický park PAFOS (UNESCO), rozsáhlý archeologický park, slavné mozaiky, Odeon, pevnost Saranta Kolones, kostelík Agia Kyriaki a sloup sv. Pavla, Hrobky králů.
3. den zájezdu: Hlavní město NIKÓSIE, poslední rozdělené město na světě, Kyperské muzeum (sbírka archeologických nálezů z Kypru), Benátské hradby, Famagustská brána, Arcibiskupský palác, pěší přechod přes hranici do turecké části Nikósie, památky na tureckou nadvládu, orientální Büyük Han (Velký hostinec), mešita Selimiye, městské tržiště.
4. den zájezdu: Výlet na tureckou stranu ostrova. FAMAGUSTA, návštěva „města duchů“. Prohlídka Citadely, kam William Shakespeare situoval své drama Othello, Benátské hradby, skvostná mešita Laly Mustafa Pashi, postavená podle katedrály v Remeši. Zastávka u čtvrti Varosia, připomínající rozdělení Kypru roku 1974. Starověká SALAMIS působivé antické královské město (římské divadlo, lázně, amfiteátr, mozaiky). Klášter SV. BARNABÁŠE, nyní archeologické muzeum.
5. den zájezdu: Výlet na nejzajímavější místa ostrova do severní turecké části Kypru. SV. HILARION, romanticky situovaný pohádkový hrad, který inspiroval Walta Disneye v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků. KYRENIE, prohlídka malebného přístavu a hradu, kde je hlavní atrakcí nejstarší dřevěný vrak lodi. Zastávka v BELLAPAIS, překrásný augustinský klášter, pověstný „Strom zahálky“.
6. den zájezdu: Celodenní výlet do pohoří TROODOS. Zastávka ve vesničce LANIA, proslavené výrobou tradičního kyperského vína Commandaria. Klášter KYKKOS, nejbohatší a neslavnější z kyperských klášterů a přejezd na horu THRONI s krásným výhledem do okolí, moderní křížová cesta, socha a hrob prezidenta Makaria III. Vesnička Pedoulas s KOSTELEM ARCHANDĚLA MICHAELA (UNESCO).
7. den zájezdu: Pobyt u moře.
8. den zájezdu: LARNAKA, prohlídka kostela svatého Lazara, přímořská promenáda. Mešita HALA SULTAN TEKKE, jedno z nejdůležitějších islámských poutních míst na Kypru, nacházející se na břehu solného jezera v datlovém a cypřišovém háji. CHOIROKOITIA, návštěva fascinujícího neolitického osídlení, které je zapsané na seznamu UNESCO. Vesnička LEFKARA, proslulá výrobou nádherných krajek. Večeře, nocleh dle času letu. Odjezd na letiště.
9. den zájezdu: Přílet do ČR.
Cena zahrnuje
 • leteckou přepravu Praha – Kypr – Praha,
 • letecké taxy a poplatky,
 • dopravu autobusem či minibusem na výlety,
 • 7x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 7x polopenzi,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné,
 • fakultativní služby
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 2 600 Kč
 • komplexní pojištění vč. vyššího storna zájezdu 570 Kč
Nástupní místa
23.09. - 01.10. Odjezd L2
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Podobné zájezdy

KYPR, OSTROV DVOU TVÁŘÍ

destinace: Kypr, Jižní Kypr, Kypr

termín:23.09. (St) - 01.10. (Čt) 2020 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

KYPR, OSTROV DVOU TVÁŘÍ
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...