Itálie - dovolená u moře léto 2019

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Tropea

 

Tropea

 

Tropea je nepochybně jedno z nejkrásnějších měst v Kalábrii. Leží na výběžku Monte Poro u zátok Sant Eufemia a Gioia. Oblast byla osídlena již Starořeky, poté Římany a nakonec i Normany. Zůstalo tu tedy nepřeberné množství historických památek a dochované hradby z 19. století, které dávají městu typický kolorit.  Díky tektonické činnosti bývala oblast v minulosti častokrát postižena zemětřesením a město tedy několikrát obnovováno. Dnes ve městě najdete i rybářský přístav, umělecké dílny a nezbytné restaurace a kavárny, kde se podává typická cibulová zmrzlina. Tropea je proto ideálním místem pro strávení dovolené pro milovníky nejen plážového života, ale i procházek večerním městečkem a historie.

 

Kam vyrazit na výlet?

 

Capo Vaticano – poloostrov, podle něhož je oblast pojmenována. Pobřežní skály, útesy a bělostné pláže porostlé bujnou vegetací s typickou vůní, tvoří z této oblasti ideální místo pro vaši dovolenou.

 

Tropea – osada založená již Starořeky, nacházející se na skalním útesu nad Tyrhénským mořem. Ve městě najdete zachovanou normanskou katedrálou z 11. století. Historické centrum s paláci ze 17. a 18. století. Oblast je známá pěstováním kvalitní červené cibule, můžete zde dokonce zakoupit i cibulovou zmrzlinu.

 

Marina di Zambrone - 2 km dlouhá bělostná písečná pláž. V roce 2003 byla tato pláž vyhlášena jako jedna z 10 nejkrásnějších pláží Itálie.

 

Národní park Pollino - je největším národním parkem v celé Itálii. Park disponuje scenériemi s absolutní divočinou, kterou kombinuje s místy s tradičním jihoitalským způsobem života. Najdete zde mnoho turistických tras.

Hrad Corigliano – jedna z nejzachovalejších památek založená v 11. století normanským vojevůdcem

 

Liparské souostroví - skupina sedmi sopečných ostrůvků v Tyrhénském moři. Písečné pláže a středomořské slunce jen podtrhují magickou moc Liparských ostrovů, kterou si získaly hlavně díky své neustávající sopečné činnosti. Souostroví je na seznamu UNESCO.

 

Národní park Sila - místo mnoha turistických tras a stezek. Krajině vládnou majestátní hory dosahující výšky až 2 000 metrů.

 

Aquapark v Zambrone - je jedním z nejoblíbenějších aquaparků v Kalábrii.

 

 

 

 

Řadit dle:
5 položek, 1 stránka
ORIZZONTE BLU
Itálie - Tropea ***

ORIZZONTE BLU

23.09 - 30.09.2019, 8 dní Polopenze, Letecky Praha
Detail od 12 436 Kč
ORIZZONTE BLU
Itálie - Tropea ***

ORIZZONTE BLU

07.06 - 14.06.2019, 8 dní Snídaně, Letecky Praha
Detail od 18 890 Kč
Hotel Valemare
Itálie - Tropea ***

Hotel Valemare

17.09 - 24.09.2019, 8 dní Snídaně, Letecky Brno
Detail od 19 790 Kč
LABRANDA ROCCA NETTUNO TROPEA
Itálie - Tropea ****

LABRANDA ROCCA NETTUNO TROPEA

03.06 - 10.06.2019, 8 dní All inclusive, Letecky Praha
Detail od 20 990 Kč
Cooee Michelizia Tropea Resort
Itálie - Tropea ****

Cooee Michelizia Tropea Resort

21.06 - 28.06.2019, 8 dní Snídaně, Letecky Praha
Detail od 23 390 Kč
5 položek, 1 stránka
Vytvářím objednávku...