Itálie - dovolená u moře léto 2019

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Briatico

 

Briatico

 

Letovisko Briatico vás jistě nadchne svými krásnými písečnými plážemi. Nachází se na kopcovitém mysu Capo Vaticano. Přijdou si zde na své i milovníci přímořské atmosféry, kteří jistě nepohrdnou procházkou křivolakými uličkami městečka Tropea. Obdivovatelé historie zase ocení místo Briatico Vecchio, které bylo osídleno již Starořeky. Najdete zde pozůstatky osídlení z 12. století. Navštívit budete moct pozůstatky starověkých klášterů i hradu. Některé z nich jsou situovány přímo na pláži. 

 

Kam vyrazit na výlet?

 

Capo Vaticano – poloostrov, podle něhož je oblast pojmenována. Pobřežní skály, útesy a bělostné pláže porostlé bujnou vegetací s typickou vůní, tvoří z této oblasti ideální místo pro vaši dovolenou.

 

Tropea – osada založená již Starořeky, nacházející se na skalním útesu nad Tyrhénským mořem. Ve městě najdete zachovanou normanskou katedrálou z 11. století. Historické centrum s paláci ze 17. a 18. století. Oblast je známá pěstováním kvalitní červené cibule, můžete zde dokonce zakoupit i cibulovou zmrzlinu.

 

Marina di Zambrone - 2 km dlouhá bělostná písečná pláž. V roce 2003 byla tato pláž vyhlášena jako jedna z 10 nejkrásnějších pláží Itálie.

 

Národní park Pollino - je největším národním parkem v celé Itálii. Park disponuje scenériemi s absolutní divočinou, kterou kombinuje s místy s tradičním jihoitalským způsobem života. Najdete zde mnoho turistických tras.

Hrad Corigliano – jedna z nejzachovalejších památek založená v 11. století normanským vojevůdcem

 

Liparské souostroví - skupina sedmi sopečných ostrůvků v Tyrhénském moři. Písečné pláže a středomořské slunce jen podtrhují magickou moc Liparských ostrovů, kterou si získaly hlavně díky své neustávající sopečné činnosti. Souostroví je na seznamu UNESCO.

 

Národní park Sila - místo mnoha turistických tras a stezek. Krajině vládnou majestátní hory dosahující výšky až 2 000 metrů.

 

Aquapark v Zambrone - je jedním z nejoblíbenějších aquaparků v Kalábrii.

 

 

 

Řadit dle:
3 položky, 1 stránka
Villaggio Green Garden Club
Itálie - Briatico ***

Villaggio Green Garden Club

01.06 - 08.06.2019, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 1 990 Kč
Rezidence GREEN GARDEN CLUB
Itálie - Briatico ***

Rezidence GREEN GARDEN CLUB

21.09 - 28.09.2019, 8 dní Dle programu, Vlastní
Detail od 5 290 Kč
BAIA DELLE SIRENE BEACH VILLAGE
Itálie - Briatico ****

BAIA DELLE SIRENE BEACH VILLAGE

19.09 - 26.09.2019, 8 dní All inclusive, Letecky Praha
Detail od 17 090 Kč
3 položky, 1 stránka
Vytvářím objednávku...