Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

To nejlepší ze Sicílie s výletem na Liparské ostrovy

kufr pdf

Termín:12.06. (So) - 19.06. (So) 2021

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:916449

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 26 391 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Program
1. den:
odlet z Prahy do Catanie, druhého největšího města na ostrově, vystavěného na úpatí majestátní Etny. Catania je barokním architektonickým skvostem, který za svou barokní podobu vděčí poslednímu velkému zemětřesení z roku 1693, jež původní město zcela zničilo. Transfer z letiště, přes vnitrozemí Sicílie, do města Enna, které bylo střediskem Sikanu. Krátká prohlídka města a hradu Castello di Lombardia, který je nejvyšším bodem města. V podvečerních hodinách pokračování do hotelu v oblasti Palerma, večeře a nocleh.

2. den:
snídaně, celodenní prohlídka Palerma a jeho okolí. V dopoledních hodinách návštěva Monreale a zdejší baziliky světově proslulé svými mozaikami a klášterním dvorcem ze 13. století. Odpoledne návrat do Palerma, prohlídka města včetně Pallazzo Reale, Capella Pallatina, katedrály a Piazzi Quatro Canti. Večeře a nocleh.

3. den:
snídaně, cesta centrální částí ostrova do Agrigenta, kde si prohlédneme Údolí chrámů (UNESCO) - archeologický park s nádhernými řeckými chrámy. Odpoledne nás čeká prohlídka Villa Casale (UNESCO) pod městem Piazza Armerina, uvidíme nejrozsáhlejší a nejbohatší komplex s původními římskými mozaikami na světě. Přejezd do hotelu, ubytování a večeře.

4. den:
snídaně. Dopoledne výlet po východním úbočí, přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea. Výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna, kde uvidíme zajímavou „měsíční“ krajinu s lávovými útvary. Odpoledne odjezd do nedaleké Taorminy, jednoho z nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii, které se tyčí ve výšce cca 200 m n. m. a jehož nejvýznamnější památkou je divadlo. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. den:
snídaně. Odjezd z hotelu do přístavu v Milazzu. Lodí dále na ostrov Lipary, zastávka v přístavu Marina Lunga. Volný čas na prohlídku pevnosti s archeologickým areálem a procházka malebným městečkem. Obeplutí ostrova Lipary a zastávka v přístavu Porto di Levante na ostrově Vulcano. Možnost pěšího výstupu na Velký kráter s velkým fumarolovým polem, návštěva černé sopečné pláže nebo koupání v termálním sirném bahenním jezírku. Obeplutí ostrova, prohlídka Koňské jeskyně a Venušiných lázní. Návrat do přístavu v Milazzu. Transfer zpět do hotelu. Večeře. Nocleh.

6. den:
snídaně, volný den na koupání v Giardini Naxos. Večeře. Nocleh.

7. den:
snídaně, odjezd do Syrakus, které bývaly hospodářským a kulturním centrem antické Sicílie. Prohlídka místního archeologického areálu. Odpoledne prohlídka malebného městečka Noto, návrat do hotelu, večeře a nocleh.

8. den:
snídaně, návštěva rybářského městečka Acicastello, okružní jízda Catanií a transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Destinace
Itálie
Hotel
To nejlepší ze Sicílie s výletem na Liparské ostrovy
Povinné příplatky
pobytová taxa u některých hotelů (platba na místě, cca 14 EUR)
Země
Itálie

leteckou přepravu Praha–Catania–Praha • transfer letiště–hotel–letiště • dopravu autobusem nebo minibusem dle programu • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3/4* hotelu s polopenzí • průvodce FIRO-tour • 1× místního průvodce • lodní lístek na Liparské ostrovy • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Minimimální počet účastníků
25.
Fakultativní příplatky
pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (7 990 Kč) • ostatní vstupy

Podobné zájezdy

To nejlepší ze Sicílie s výletem na Liparské ostrovy

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:12.06. (So) - 19.06. (So) 2021 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

To nejlepší ze Sicílie s výletem na Liparské ostrovy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...