Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

To nejlepší ze Sardinie

kufr pdf

Termín:14.06. (Ne) - 21.06. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:874178

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 32 391 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Program
1. den:
přílet do Olbie, města na severovýchodě Sardinie, které spojuje Sardínii s Itálií. Jde o starověké město a jeho název pochází z řeckého původu, dle legendy byla Olbia založena Řeky. Transfer na ubytování. Individuální volno. Večeře, nocleh.

2. den:
snídaně, odjezd do městečka Nuoro, které je kulturním centrem Sardinie. Zde se narodili významní umělci jako např. Sebastiano Satta a Grazia Deledda (první italská žena, která získala Nobelovu cenu v roce 1926 za literaturu), prohlédneme si muzeum této slavné spisovatelky a dále muzeum krojů. Návštěva města Orgosolo, tzv. města banditů, Orgosolo je známé svými politickými nástěnnými malbami zvanými „murales“. Přejezd do Tortolí na východní pobřeží Sardínie, nocleh.

3. den:
snídaně, návštěva hlavního města ostrova Cagliari. Průvodce vás zavede do historického centra města, čtvrti Castello, kde budete mít možnost vystoupat na Sloní věž (Torre dell'Elefante). Zajímavá je také prohlídka katedrály, římského amfi teátru nebo komplexu muzeí. Individuální volno, možnost koupání. Večeře, nocleh.

4. den:
snídaně, přejezd do městečka Pula, u kterého se rozkládá archeologická zóna Nora, nejstarší město celé Sardinie, svého času byla i jejím hlavním městem. Prohlédnete si punskou část a mnohem zachovalejší římskou část vykopávek, ve které se dochovaly lázně a divadlo. Přejezd napříč ostrovem do Oristana, zastávka v městečku známém tradiční hrnčířskou výrobou a zachovaným středověkým opevněním s několika věžemi. Večeře, nocleh.

5. den:
snídaně, přejezd do Tharrosu, historického města založeného Féničany, kde navštívíme památky obrovské archeologické ceny (pozůstatky lázní, podzemní pohřebiště, fénický chrám s obětištěm atd.). Prohlídka přístavního města Bosa, město se nachází u ústí jediné splavné řeky ostrova s úzkými uličkami, řadou středověkých budov – dóm z 15. století, kostel San Pietro, Castello di Serravalle. Přejezd do nádherného městečka Alghero z počátku 12. století, následně osídlené přistěhovalci ze Španělska. Městečko se středověkými hradbami, katalánskou atmosférou, půvabným historickým centrem s četnými kostely a záplavou malebných obchůdků. Večeře, nocleh.

6. den:
snídaně, prohlídka působivého městečka Castelsardo, situovaném na mohutném skalisku nad mořem s místním hradem a hradbami ze 12. století. Dále si prohlédneme tzv. Roccia dell´Elefante, mohutný lávový blok připomínající sloní tělo. Uvnitř je vyhloubena hrobka s pohřební komůrkou. Santa Teresa di Gallura na severu ostrova nabízí krásný výhled na protější ostrov Korsika. Večeře, nocleh.

7. den:
po snídani odjezd do severozápadní části ostrova – Costa Smeralda – Smaragdové pobřeží – nejkrásnější část ostrova s desítkami ostrůvků s nádhernými plážemi a zátokami, výlet lodí na ostrov Maddalena. Individuální volno na koupání. Večeře, nocleh.

8. den:
snídaně, individuální volno na koupání a dle letového řádu transfer na letiště. Odlet zpět do ČR.

Destinace
Itálie
Hotel
To nejlepší ze Sardinie
Země
Itálie

leteckou přepravu Praha–Olbia–Praha • transfer letiště– hotel–letiště • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelu s polopenzí • průvodce FIRO-tour • 3× místního průvodce • lodní výlet na La Maddalena • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Minimimální počet účastníků
30
Fakultativní příplatky
vstupy • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění • 1lůžkový pokoj (7990 Kč)

Podobné zájezdy

To nejlepší ze Sardinie

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:14.06. (Ne) - 21.06. (Ne) 2020 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

To nejlepší ze Sardinie
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...