Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Sicílie známá i neznámá

kufr pdf

Termín:05.06. (So) - 12.06. (So) 2021

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:916452

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 27 271 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Program
1. den:
odlet z Prahy do Catanie, druhého největšího města na ostrově, vystavěného na úpatí majestátní Etny. Transfer z letiště do vnitrozemí Sicílie do města Enna, které bylo sídlem Sikanů. Krátká prohlídka města a hradu Castello di Lombardia, který je nejvyšším bodem města. Pokračování do hotelu v oblasti Palerma, večeře a nocleh.

2. den:
snídaně, během dnešního dne nás čeká prohlídka Palerma, jeho blízkého okolí a městečka Monreale - zdejší bazilika je světově proslulá svými mozaikami a klášterním dvorem ze 13. století. V Palermu navštívíme Palatinskou kapli v Normanském paláci, katedrálu, nám. Quatro Canti, fontánu Praetoria a mnoho dalších míst. Pořadí upřesní průvodce. Večeře, nocleh.

3. den:
snídaně, odjezd na jih ostrova k vápencovému útesu Scala dei Turchi, jeho název je odvozen od častých nájezdů tureckých pirátů, kteří se tudy snažili dostat na ostrov. Odtud to máme kousek do Agrigenta, kde si prohlédneme Údolí chrámů (UNESCO) - archeologický park s nádhernými řeckými chrámy. Poté navštívíme město Módica (UNESCO), na skalách a ve skalách vystavěný barokní klenot Sicílie. Dalším skvostem jižní části ostrova je barokní městečko Noto (UNESCO), kde nás čeká ubytování, večeře a nocleh.

4. den:
snídaně, naše cesta povede do Syrakus (UNESCO), které bývaly hospodářským a kulturním centrem antické Sicílie. Navštívíme archeologický areál Neapolis (lomy, divadlo, Dionýsovo ucho, amfiteátr) a také centrum města na ostrově Ortigia, kde se seznámíte s historií, ale i s mýty a legendami. Přejezd na ubytování na pobřeží Jónského moře pod úpatím sopky Etny. Volné odpoledne můžete věnovat koupání a odpočinku. Večeře, nocleh.

5. den:
snídaně, dopoledne se vydáme na výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna (UNESCO), kde se projdeme zajímavou „měsíční“ krajinou s lávovými útvary a seznámíme se s její neustálou činností. Odpoledne přejedeme na severní stranu sopky, kde vulkanická činnost a řeka razící si cestu po úpatí sopky společně vytvořily čedičovou soutěsku Alcantara. Po prohlídce návrat na ubytování, večeře, nocleh.

6. den:
snídaně, odjezd z hotelu do přístavu v Milazzu, odkud vyplujeme na Aiolské/Liparké ostrovy (UNESCO). Proplujeme na dohled jednotlivých ostrovů, abychom se dostali dále na otevřené moře až na ostrov Panarea, kde se zastavíme k jeho krátké návštěvě a na koupání. Poté bude naše plavba pokračovat ke Stromboli - ostrov a vulkán v jednom, kde zůstaneme až do setmění, abychom mohli lépe pozorovat sopečnou aktivitu. Pozdní návrat do hotelu. Nocleh. Pozn: v případě nepříznivého počasí, může být realizována jiná kombinace navštívených ostrovů.

7. den:
po snídani se vydáme po stopách „Kmotra“ do pohoří Monti Peloritani, nejprve do vesničky Savoca, jež se choulí na srázu kopce a nad níž stojí kapucínský klášter a hrad. Po prohlídce si to namíříme do Forza d´Agro, která si díky své historické podobě také zahrála v mnoha filmech. Poté přejedeme do malebné Taorminy, jednoho z nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii, které leží na skále nad pobřežím Jónského moře. Prohlédneme si jeho nejvýznamnější památku - řecko/římské divadlo a obchůdky plné lákadel a módy. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

8. den:
snídaně, prohlídka Catanie, která je barokním architektonickým skvostem, jež za svou barokní podobu vděčí poslednímu velkému zemětřesení z roku 1693, které původní město zcela zničilo. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Destinace
Itálie
Hotel
Sicílie známá i neznámá
Povinné příplatky
pobytová taxa u některých hotelů (platba na místě, cca 14 EUR)
Země
Itálie

leteckou přepravu Praha–Catania–Praha • transfer letiště–hotel–letiště • dopravu autobusem nebo minibusem dle programu • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3/4* hotelu s polopenzí • průvodce FIRO-tour • 1× místního průvodce • lodní lístek na Liparské ostrovy • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Minimimální počet účastníků
15.
Fakultativní příplatky
pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (8 990 Kč) • ostatní vstupy

Podobné zájezdy

Sicílie známá i neznámá

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:05.06. (So) - 12.06. (So) 2021 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

Sicílie známá i neznámá
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...