Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

LIGURSKÁ RIVIÉRA - PERLA ITÁLIE

kufr pdf

Termín:28.08. (Pá) - 06.09. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 9 nocí

ID hotelu:888567

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 16 490 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Poloha
Krásný zájezd na jeden z nejhezčích úseků italského pobřeží, do oblasti Ligurie, za poznáním azurových vod Zálivu básníků, jedinečného Cinque Terre, zapadlého opatství San Frutuoso v hluboké zátoce s magickou atmosférou nebo Camogli, což v místním dialektu znamená „dům manželek“. Svět „sám pro sebe“ je pak Portofino, kde pravidelně tráví dovolenou největší světové celebrity. Nezapomeneme na Janov, který nadchne vedle milovníků historie také příznivce života pod mořskou hladinou. Pohodový zájezd do jednoho z nejmenších italských regionů s krásnými výhledy z útesů, vůní moře, bazalky a chutí zdejšího jedinečného pesta.

Zájezd provází Mgr. Petra Pavlíková

Lerici – Janov - Camogli - San Frutuoso - Portofino – Santa Margarita – Portovenere - Cinque Terre – Vernazza – Riomaggiore – La Spezia – Lucca - Pisa
Ubytování
 • Hotel*** s výbornou polohou v přímořském městečku Viareggio u krásné promenády a v těsné blízkosti pláže – 2lůžk. klim. pokoje s příslušenstvím, Sat TV. Snídaně jsou podávány formou italského slaného a sladkého bufetu, 3 chodové večeře servírované
Program
1. den zájezdu
Ve podvečerních hodinách odjezd z republiky (hranice z ČR v cca 22:30 hod).

2. den zájezdu
Ráno příjezd na pobřeží Ligurie, návštěva a prohlídka LERICI, domy pastelových barev, majestátní hrad s jedinečnými výhledy na záliv a celé pobřeží. Tento pruh země okolo Zálivu básníků si oblíbili angličtí spisovatelé, např: Yeats a D.H.Lawrence, promenáda, bude čas i na ranní italskou kávu. Odjezd do přímořského letoviska do hotelu, ubytování, moře, krásná promenáda, individuální volno. 

3. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno.

4. den zájezdu
Celodenní výlet do JANOVA, centrum Ligurie, město vtěsnané mezi moře a hory, spojené s K. Kolumbem. Procházka a prohlídka historického centra slavné středověké námořní republiky, třída Via Garibaldi s nádhernými paláci (UNESCO), kostely, Dóžecí palác, katedrála San Lorenzo s románským průčelím, Kolumbův rodný dům u brány Porta Soprana, renesanční Strada Nuova, historický přístav Porto Antico, možnost návštěvy slavného obřího mořského akvária. Na závěr lodní výlet po pobřeží Levantské riviéry do jednoho z nejhezčích rybářských městeček CAMOGLI, příkré zelené svahy ligurských Apenin, středověké výškové domy pastelových barev zdobené lasturami, malé restaurace s vůní připravovaných ryb.

5. den zájezdu 
Pobyt u moře,
individuální volno.

6. den zájezdu
Poloostrov Portofino. Lodní výlet do malebné zátoky se středověkým klášterem SAN FRUTUOSO, po prohlídce bývalého opatství možnost koupání ve smaragdové vodě Ligurského moře. Pokračujeme do PORTOFINA, nejluxusnějšího přístavu a letoviska v zemi i celém Středomoří. Možná, že právě díky svému složitému přístupu se toto exkluzivní letovisko stalo úkrytem pro spisovatele, jako byli Guy de Maupassant a Truman Capote či hollywoodské celebrity. O tom, jaké klientele Portofino slouží, nás přesvědčí pohled na pyšné jachty kotvící v zálivu. Nostalgická atmosféra městečka SANTA MARGARITA, projdeme se po palmové promenádě i exotickým parkem Villy Durazzo, prohlídka, barokní kostely.

7. den zájezdu
Oblast útesů mezi Levanto a La Spezia. Přejezd do přístavu La Spezia, lodní výlet Zátokou básníků na rozhraní Tyrhénského a Ligurského moře, prohlídka malebného středověkého městečka PORTOVENERE, jehož panorama s nádherným románským kostelem a tajemnou citadelou nad mořem se stalo srdcovou záležitostí například pro lorda Byrona, příkré křivolaké uličky, hradby, útesy a výrobny pravého ligurského pesta, maličký přístav a velké množství historie. Vyhlídková plavba podél chráněného skalnatého pobřeží CINQUE TERRE (UNESCO), jeden z pokladů Itálie (oblast je dostupná pouze vlakem, lodí cca 20 €), Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso. Výlet vlakem do malebných městeček VERNAZZA a RIOMAGGIORE, vycházka v oblasti těchto úchvatných vesnic balancujících na samém okraji závratných útesů. Večer procházka centrem přístavního města LA SPEZIA a odjezd domů.

8. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno. Pro zájemce je připraven celodenní fakult. výlet. Navštívíme starobylé město LUCCA, historické centrum obklopené hradbami, za kterými budeme obdivovat krásné stavební památky, z nichž jedna z nejznámějších je původně římské Amfiteatrální náměstí - velkolepý dóm San Martino, kostel San Michele in Foro, rodný dům G. Pucciniho. Uvědomíme si noblesní atmosféru tohoto kdysi velmi bohatého města. Následuje PISA, město proslulé svou šikmou věží, náměstí Campo dei Miracoli (Pole zázraků), katedrála, baptisterium, Camposanto. Návrat na pobřeží k moři.

9. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno.V pozdních odpoledních hodinách odjezd do republiky. 

10. den zájezdu
Předpokládaný návrat do ČR v ranních hodinách.
Cena zahrnuje
 • dopravu lux. klim. busem,
 • 7x ubytování v hotelu*** - 2lůžk.pokoje s klim. a příslušenstvím,
 • 7x polopenzi,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné,
 • pobytovou taxu,
 • plážový servis cca 9 € os/den,
 • fakultativní a lodní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 4000 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • fakult. výlet 8. den 480 Kč/os. (min. 20 účastníků),
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 330 Kč
Nástupní místa
28.08. - 06.09. odjezd A, B, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE
Sleva

Podobné zájezdy

LIGURSKÁ RIVIÉRA - PERLA ITÁLIE

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:28.08. (Pá) - 06.09. (Ne) 2020 (10 dní, 9 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

LIGURSKÁ RIVIÉRA - PERLA ITÁLIE
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...