Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

ITÁLIE - TOSKÁNSKÉ ZAHRADY

kufr pdf

Termín:09.09. (St) - 13.09. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:893448

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 6 290 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Poloha
Olivovníky, cypřiše, vinice, rozmanité pobřeží a dramatické vnitrozemí, skvosty všech význačných kulturních období od antiky až po současnost. Toskánsko nabízí ode všeho trochu. Během jednoho pobytu nelze poznat všechny přírodní ani kulturní památky, jsou však místa, kde se toto spojí v jedinečný zážitek – v toskánských zahradách. Pojeďme objevit krásu toskánských zahrad, oblast, která
vždy přitahovala vynikající architekty, sochaře, malíře, básníky a spisovatele, v moderní době také filmaře a fotografy.

Zájezd provází Mgr. Václav Kabíček

Collodi - Villa Garzoni - zahrady Grabau a Reale – Villa Torrigiani - Lucca - Montecatini Terme – La Spezia - NP Cinque Terre
Program
1. den zájezdu
Odjezd ve večerních hodinách z ČR, tranzit přes Rakousko.

2. den zájezdu 
Ráno příjezd do Toskánska a návštěva městečka COLLODI, proslavené spisovatelem Carlo Collodi (vl. jménem Lorenzini), autorem příběhu o Pinocchiovi a především unikátní zahradou VILLY GARZONI, prohlídka nejkrásnější barokní italské zahrady. Ohromí nás nejen schodiště s bohatě zdobenými terasami, kterému vévodí mohutná vodní kaskáda s vodopádem a impozantní sochou Slávy, ale i bazény s vodotrysky lemované pestrými květinovými kompozicemi či umělé jeskyně. Dále navštívíme zahrady, které obklopují sídla šlechticů, diplomatů a bohatých obchodníků. Atmosféra zahrad GRABAU a REALE nás zaujme tajemnými zákoutími, dekorativními záhony, fontánami a sochařskými kompozicemi, které jsou typické pro italskou renesanční zahradní architekturu. Odjezd na ubytování do Montecatini Terme, možnost večeře.

3. den zájezdu
Návštěva první manýristické vily VILA TORRIGIANI, symetricky členěná zahrada, jejíž původní plán je připisován slavnému francouzskému zahradnímu architektovi André Le Notreovi. LUCCA, historické centrum obklopené hradbami, za kterými budeme obdivovat krásné stavební památky, z nichž jedna z nejznámějších je původně římské Amfiteatrální náměstí - velkolepý dóm San Martino, kostel San Michele in Foro, rodný dům G. Pucciniho. Uvědomíme si noblesní atmosféru tohoto kdysi velmi bohatého města. Odjezd do lázeňského MONTECATINI TERME, které patří mezi proslulé evropské termální lázně. Fakultativně výjezd lanovkou do historické části města - výhled na typickou krajinu Toskánska. Možnost večeře, ubytování, individuální volno.

4. den zájezdu 

Odjezd do přístavního města LA SPEZIA a poté podle počasí buď projížďka lodí, a nebo vlakem podél Ligurské riviéry, kde navštívíme NP CINQUE TERRE (UNESCO). Tyto původní rybářské vesničky, které díky své zachovalé zástavbě tvořené pastelově zbarvenými domky, lemované vinohrady, olivovníky a středomořskou vegetací a úchvatnému umístění ve strmých svazích nad mořem byly zařazeny do seznamu památek UNESCO. Naším cílem budou malebná městečka RIOMAGGIORE, MONTEROSSO AL MARE a VERNAZZA, prohlédneme si někdejší římský přístav PORTOVENERE (pouze za dobrého počasí). Individuální volno, navečer odjezd do ČR.

5. den zájezdu
Návrat v dopoledních hodinách.
Cena zahrnuje
  • dopravu lux. klim. busem
  • 2x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 2x snídani
  • průvodce CK
Cena nezahrnuje
  • vstupné, pobytovou taxu, fakult. služby, lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
Fakultativní příplatek
  • 1lůžk. pokoj 1200 Kč
  • 2x večeře 380 Kč
  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 180 Kč
Nástupní místa
24.04. - 28.04. odjezd A, B, L
09.09. - 13.09. odjezd A, B, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE
Sleva
  • SLEVA 55+ ze základní ceny 4%

Podobné zájezdy

ITÁLIE - TOSKÁNSKÉ ZAHRADY

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:09.09. (St) - 13.09. (Ne) 2020 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

ITÁLIE - TOSKÁNSKÉ ZAHRADY
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...