Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

ITÁLIE - POD TOSKÁNSKÝM SLUNCEM

kufr pdf

Termín:16.09. (St) - 20.09. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:893476

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 5 790 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Poloha
Vydejte se s námi do nejatraktivnějšího italského regionu, poznat to pravé Toskánsko, tak jak ho známe z obrázků, po stopách hrdinky kultovního filmu o hledání cesty k novému životu. Francis přijíždí do Toskánska a v jeho krajině, životě a historii nachází nový smysl života. Kulisou jsou jí modelované svahy toskánské krajiny, které obrůstají olivovníky a vinicemi. Zkrášlují je štíhlé siluety cypřišů a historickou patinu jim dodávají starobylá městečka a osamělé statky. Pojďte s námi ochutnávat produkty vyhlášené toskánské kuchyně, sýr pecorino, místní světově proslulé víno a památky. Každé město, které jsme pro vás vybrali, má autentický historický ráz, genia loci a vytváří idylickou symbiózu se svým okolím.

Siena – Montepulciano – Pienza – Cortona - Florencie
Program
1.den zájezdu:
V podvečer odjezd z ČR. Cesta do Itálie.

2.den zájezdu:
Prohlídka historického města SIENA, které si uchovalo podobu středověké metropole se členěním podle historických kontrád, jedinečné půlkruhové náměstí Piazza del Campo, přes 100 metrů vysoká věž Mangia, mramorová katedrála a plejáda kostelů a paláců. Od středověku tu sídlí nejstarší banka na světě. Přejezd na nocleh toskánskou krajinou do lázeňského městečka Chianciano Terme. Individuální volno, nocleh.

3.den zájezdu:
Celodenní výlet za poznáním pravého Toskánska, do míst, kde se zastavil čas. Návštěva architektonického klenotu na vrcholku kopce, mezi údolími Val di Chiana a Val d´Orcia, městečka MONTEPULCIANO. Procházka středověkými ulicemi až na jedinečné náměstí Piazza Grande, které je známé z filmu Pod toskánským sluncem. Možnost výstupu na terasu renesanční radnice, návštěva katedrály a ochutnávka vyhlášeného místního červeného vína Montepulciano Nobile v jednom ze stylových sklepů. Procházka do okolí města k renesančnímu kostelu Madonna di San Biaggio, jenž stojí v pohlednicové poloze mezi cypřišovou alejí a vinicemi. Přejezd do nejmenšího městečka samého centra Toskánska PIENZY, ležícího uprostřed přírody na vyvýšeném místě s výhledy do krajiny. Městečko je rodištěm papeže Pia II. a je známé svou výrobou sýrů, s nimiž se zde můžeme setkat doslova na každém kroku. Prohlídka souborů rané renesanční architektury, brána Porta al Prato, náměstí Piazza Pio II., dóm s 6 oltářními obrazy „Madony s dítětem“, městské hradby, místní obchůdky a typický ovčí sýr (pecorino). Mezi ostatními lahůdkami vyniká především pecorino obalené v popelu nebo v listech ořešáku. Jeho specifická chuť se pak určitě stane příjemnou vzpomínkou a důvodem, proč se znovu vrátit. Návrat na ubytování.

4.den zájezdu:
Historické města CORTONA, které si uchovalo podobu z éry středověku i renesance. Cortona je obklopena městskými hradbami a žije z tradice uměleckých řemesel, odehrává se tu jádro filmu Pod toskánským sluncem. Procházka k působivému náměstí Piazza della Republica s radnicí a palácem Popolo. Odpoledne a až do pozdních večerních hodin prohlídka a nasávání umělecké atmosféry toskánské metropole FLORENCIE. Prohlídka významných památek centra města, po stopách dějin umění, zrození renesance. Vyhlídka na město z Michelangelova náměstí, procházka po nábřeží řeky Arno, večerní město. Noční přejezd do republiky.

5.den zájezdu:
Kolem poledne návrat do ČR.
Cena zahrnuje
 • dopravu lux. klim. autobusem,
 • 2x ubytování v hotelu*** - 2 lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 2x snídani,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné
 • fakultativní služby
 • pobytovou taxu 
 • a vše ostatní co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 1200 Kč
 • 2x večeře 500 Kč
 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 180 Kč
Nástupní místa
16.09. - 20.09. Odjezd A, B, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE
Sleva
 • SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

Podobné zájezdy

ITÁLIE - POD TOSKÁNSKÝM SLUNCEM

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:16.09. (St) - 20.09. (Ne) 2020 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

ITÁLIE - POD TOSKÁNSKÝM SLUNCEM
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...