Itálie Dovolená - zajímavosti

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

Itálie (Italská republika)

 

Itálie Dovolená - zajímavosti

 

vlajka ItálieStát na Apeninském poloostrově, připomínající svým tvarem jezdeckou holínku, se v žebříčcích nejnavštěvovanějších a mezi turisty nejvíce oblíbených zemí tradičně umisťuje na předních pozicích. Za svou popularitu vděčí Italská republika (Repubblica italiana) bohaté historii, která se do její krajiny otiskla množstvím úchvatných památek, půvabné a rozmanité přírodě, tvořené velehorskými štíty i mořským pobřežím a přátelskému lidu, který si vás získá svou jižanskou bezstarostností a impulzivností. Země pizzy, fotbalu a velkolepých operních árií vám učaruje a vy se jejím půvabům na svých cestách za poznáním ochotně poddáte.

 

Poloha

Poloha: jižní Evropa, Apeninský poloostrov, pevninu omývají vlny Středozemního moře

Sousedící země: Švýcarsko (740 km), Francie (488 km),Rakousko (430 km), Slovinsko (199 km), San Marino (39 km), Vatikán (3,2 km)

Plocha: 294 140 km2

Hlavní město: Řím (2 731 996 obyvatel)

 

Obyvatelstvo

Populace: 58 126 212

Úřední jazyky: italština

 

 

Praktické info

Časová zóna: UTC+1, letní čas UTC+2

Měna: euro (EUR), 1 EUR = 100 centů

Elektrická síť: Elektrické napětí 230 V, frekvence 50 Hz, do většiny zásuvek pasují standardní evropské dvoukolíkové konektory, avšak na tříkolíkové italské zásuvky je třeba používat speciální redukci.

 

Itálie - významné oblasti

 

Města:

Alghero,Ancona,Bari,Benátky,Bibione,Boloňa,Cagliari,Catania,Catanzaro, Crotone,Florencie, Grosseto, Ischia, Janov, Livorno, Marsala, Messina, Milán, 

Neapol, Olbia, Palermo,Pescara, Pisa, Portoferraio, Predazzo, Ravenna, Rimini, 

San Benedetto del Tronto, Siena,Syrakusy, Terst, Turín, Verona, Viareggio 

 

 

Služby

 

Zdravotní péče:

 Zdravotní péče v Itálii odpovídá evropským standardům. V případě ohrožení života nebo zdraví má občan ČR, vlastnící Evropskou kartu zdravotního pojištění, nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči. Před cestou do Itálie se doporučuje sjednat si cestovní zdravotní pojištění, jehož působnost je přeci jen komplexnější a lépe pokrývá případné výlohy.

 

 

Itálie - Očkování:

 Při cestě na území Itálie nejsou vyžadována žádná očkování, pouze se doporučuje vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu.

 

 

Itálie - Víza:

 Státní příslušník ČR má právo pobývat v jiném členském státu EU a v rámci turistického pobytu tak nemá na území Itálie přihlašovací povinnost. Formality přicházejí při pobytu delším tří měsíců, kdy je zapotřebí se k pobytu přihlásit na ohlašovně příslušného obecního úřadu.

 

 

Kontakty - Ambasáda Itálie

Ambasáda, velvyslanectví: 
Velvyslanectví České republiky v Itálii (Ambasciata della Repubblica Ceca)
Via dei Gracchi 322, 00192 Roma
tel: 0039/06/3609571-3
e-mail: rome@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/rome

Velvyslanectví Italské republiky v České republice
Nerudova 20, 118 00 Praha 1 - Malá Strana
tel: 233 080 111
e-mail: ambasciata.praga@esteri.it
web: www.ambpraga.esteri.it

 

 

 


 

 

Vytvářím objednávku...