Itálie - dovolená u moře léto 2020

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

LASTOVO, OSTROV NEDOTČENÉ KRÁSY

kufr pdf

Termín:11.09. (Pá) - 21.09. (Po) 2020

změnit termín

Délka pobytu:11 dní, 10 nocí

ID hotelu:886145

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 14 990 Kč

Poloha
Navštivte s námi Lastovo, druhý nejvzdálenější ostrov v Chorvatsku, kde strávíte celkem 6 dní. Stejně tak jako ostrov Vis, bylo i Lastovo dlouho zavřeno turistickému ruchu. Čeká nás objevování skrytých pláží a zátok chráněných hustými středomořskými lesy, mimořádně čisté moře, které přímo vyzývá ke koupání a k potápění, nezapomenutelné výhledy, cenné historické památky, jedinečná etnografie a gastronomie. Pokusíme se na vlastní oči přesvědčit, že vše je tu ve znamení čísla 46. Nachází se zde 46 kostelů a kaplí, 46 polí, vinic a olivových sadů, 46 kopečků a vršků a obklopuje ho 46 ostrůvků. Druhá polovina našeho zájezdu po nejslunnějších ostrovech jižní Dalmácie bude patřit chorvatské Madeiře – ostrovu Hvar. Malebný ostrov s horským masivem sv. Nikola, plný zeleně, levandule, rozmarýnu, vinné révy a historických městeček.

Zájezd provází Michaela Bencová

Split – ostrov Lastovo – Pasadur – Ubli – Lastovo – Zaklopatica – Skrivena Luka – ostrov Hvar – Hvar –Stari Grad – Jelsa – Vrboska – Starigradske Pole - Split
Ubytování
 • Hotel Solitudo*** na ostrově Lastovo, středomořský styl, přímo na břehu moře, pár metrů od pláže.
Program
1. den zájezdu
V odpoledních hodinách odjezd z republiky (překročení hranic cca v 18:00 hod.)

2. den zájezdu
Ráno příjezd do SPLITU, dopoledne přejezd trajektem s přestupem na ostrově Korčula ve Vela Luka (plavba celkem cca 5,5 hod.) na OSTROV LASTOVO, který je součástí přírodní rezervace s více jak 40 ostrovy, ostrůvky, skalními útesy a davy turistů sem ještě nedorazily. Transfer na hotel do městečka Pasadur, kde budeme 5 nocí ubytováni, večeře. Romantické duše ocení, že Lastovo je parkem tmavé oblohy. Jeho odlehlost zajišťuje dokonalé podmínky pro pozorování hvězd.

3. den zájezdu
Prohlídka ostrova Lastovo, který je bez nadsázky ztracený ráj, přirozené soužití člověka a přírody. Přes vyhlídku na zátoku ZAKLOPATICA dojedeme do středověkého městečka LASTOVO, rozloženého v prudkém svahu mezi okolními kopci, olivovníky, renesanční a barokní kostely, z nichž nejslavnější je farní kostel sv. Kuzme a Damjana, specifická architektura a symboly Lastova komíny (fumary), každý komín je jiný a je oslavou řemesel starých mistrů, možnost fakult. degustace vína v místním vinařství. Jih ostrova SKRIVENA LUKA, jedna z největších a nejkrásnějších zátok na ostrově s výhledem na impozantní MAJÁK STRUGE, druhý nejstarší na Jadranu (1839).

4. den zájezdu
Fakultativní lodní výlet kolem ostrovů LASTOVSKÉHO SOUOSTROVÍ. Z hladiny moře budeme obdivovat ostrůvky, ostrovy a zátoky se zastávkami, koupání. Poobědváme typickou rybu, místní produkty a víno, mj. se vylodíme na OSTROVĚ MLADINE, užijeme si koupání na PLÁŽI SAPLUN s písečným dnem, která je perlou ostrovů Lastova.

5. - 6. den zájezdu
Pobyt u moře
, individuální volno, bohaté možnosti pěších výletů do neporušené přírody, tiché zátoky, možnost potápění, šnorchlování, městečko UBLI, ostrov PREZBA, lodní výlety na okolní ostrůvky aj.

7. den zájezdu
V časných ranních hodinách přejezd katamaránem (plavba cca 2 hod.) na OSTROV HVAR. Prohlídka městečka HVAR, městské hradby a brány, gotické paláce, náměstí a katedrála sv. Štěpána, biskupská pokladnice aj. Odpoledne odjezd naším busem do městečka Stari Grad, kde budeme po 3 noci ubytováni. Pobyt u moře, individuální volno, večeře.

8. den zájezdu
Dopoledne prohlídka středověkého městečka STARI GRAD, historické jádro, barokní kostel sv. Štěpána, zvonice, kostel sv. Jana, dominikánský klášter, vysoké kamenné domy, křivolaké uličky, opevněný zámek Tvrdalj, který byl sídlem známého chorvatského poety Petra Hektoroviće. Odpoledne po obědě pobyt u moře.

9. den zájezdu
Výlet po ostrově Hvar, který patří k největším a nejkrásnějším jadranským ostrovům. Prohlídka městečka JELSA, poklidné a tiché úzké uličky, romantická náměstíčka. VRBOSKA nazývaná "Malé Benátky", ležící uvnitř hlubokého fjordu, středomořská architektura, staré měšťanské domy a kostely. STARIGRADSKE POLE (UNESCO) nejlépe dochovaná antická řecká krajina středomoří. Vinice a olivovníky od první kolonizace za dob starých Řeků zůstaly téměř nedotčeny a jsou jedinečným svědectvím geometrického systému dělení půdy, který se používal ještě v antických dobách. Návrat na hotel, oběd. Odpoledne pobyt u moře.

10. den zájezdu
Pobyt u moře,
individuální volno. V odpoledních hodinách plavba trajektem (cca 2 hod.) do Splitu. Vylodění a cesta do ČR.

11. den zájezdu
Návrat do ČR v časných ranních hodinách (Brno cca v 4:00 hod.).

Tento zájezd nabízíme také v červnu, ale pouze na 10 dní
Program zájezdu:  Lastovo, ostrov nedotčené krásy 18.6. - 27.6.2020
Cena zahrnuje
 • dopravu lux. klim. busem, lodní lístky na ostrovy Lastovo a Hvar,
 • 8x ubytování (5x hotel*** na ostrově Lastovo, 3x hotelu na ostrově Hvar) - 2lůžk.  pokoje s příslušenstvím,
 • 8x polopenzi formou bufetu,
 • pobytovou taxu,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné, fakult. výlety, ochutnávky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 3600 Kč,
 • na vyžádání - hotel Solitudo pokoj s balkonem nebo terasou 550 Kč/os,
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 390 Kč,
 • fakult. lodní výlet 4. den cca 40 – 45 €, platba na místě, nutné nahlásit předem v CK
Nástupní místa
11.09. - 21.09. Odjezd B, E, L Přehled nástupních míst najdete ZDE
Sleva
 • 3. osoba na přistýlce 1100 Kč

Podobné zájezdy

LASTOVO, OSTROV NEDOTČENÉ KRÁSY

destinace: Chorvatsko, Poznávací zájezdy - Chorvatsko, Chorvatsko

termín:11.09. (Pá) - 21.09. (Po) 2020 (11 dní, 10 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

LASTOVO, OSTROV NEDOTČENÉ KRÁSY
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...