Itálie Gargano dovolená 2019 - Gargano zájezdy CK Apulia IN

Váš specialista na dovolenou v Itálii
Alberobello
Baia Verde
Gallipoli

GARGANO

 

Gargano dovolená 2019 - Gargano zájezdy

 

Destinace:

 

 

 

 

 

V severní části regionu Apulie (italsky Puglia) se nachází jedna z nejkrásnějších oblastí jadranského pobřeží - hornatý poloostrov Gargano, který tvoří jakousi „ostruhu“ italské boty. Je to chráněná krajinná oblast s bujnou subtropickou vegetací. Nejvyšší horou je Monte Calvo (1 055 m). V jeho vnitrozemí se rozprostírá, na ploše 11 000 ha, hluboký prales „Foresta Umbra“, národní park, který je považován za plíce Apulie. Rozmanité pobřeží je tvořeno převážně vysokými vápencovými útesy, porostlými staletými piniovými háji, které voda a vítr vymodelovaly do bizardních tvarů a vytvořily v nich četné krápníkové jeskyně a malé romantické zátoky. Najdete zde ale i dlouhé pláže s jemným zlatavým pískem (v okolí městeček Vieste, Peschici, Rodi Garganico) nebo malými bílými oblázky (v okolí letoviska Mattinata). Celé pobřeží je rájem pro potápění a šnorchlování. Mezi nejhezčí zážitky patří nezapomenutelné scenérie, které nabízejí projížďky po pobřeží nebo lodní výlety.

Je zde velmi příjemné subtropické klima. Počasí je zde stálé, teplé a slunečné. Neustále Vás příjemně ovíjí příjemný větřík, který i při vysokých letních teplotách nedává pocit „velkého vedra“. Díky tomu jsou zde i vhodné podmínky pro surfing všeho druhu.

 

Historie Gargana sahá hluboko do období před Kristem. Původně byla tato oblast osídlená Řeky, ve 3. století před n. l. území obsadili Římané a přinesli sem latinský jazyk, římskou kulturu a rozkvět, který byl předurčen díky vhodné poloze Gargana pro obchod s východem. Hlavní branou bylo městečko Vieste s krásným a velkým (dnes převážně) turistickým (a zčásti rybářským) přístavem. Vieste je bezesporu centrem Gargana a jedním z nejmalebnějších městeček jižní Itálie. Jeho pitoresknímu starobylému centru vévodí pevnost Castello Svevo, kterou ve 13. století na vrcholku kopce nechal vystavit Fridrich II. Příjemnou atmosféru dotváří náměstí s palmovou kolonádou, kde můžete od místních rybářů koupit čerstvé ryby či dary moře. Vieste je proslulé i díky svým 2 dlouhým písečným plážím. Na severní straně je to pláž Lido Portonuovo (Lungomare Europa) a na jižní straně pláž Spiaggia di Castello (Lungomare E. Mattei) na jejímž začátku stojí známý 25 metrů vysoký bílý skalní útes „Pizzomunno“ připomínající cukrovou homoli.

Typické pro Gargano jsou tzv. trabucchi, malé dřevěné rybářské domky se zvláštními konstrukcemi sloužícími v minulosti k lovu ryb, které nikde jinde neuvidíte. Jsou to chráněné památky UNESCO a ve většině z nich vznikly typické restaurace nabízející fantastické pokrmy z nejčerstvějších ryb a mořských plodů.

Mezi další turisty oblíbená městečka patří Peschici, vzpínající se nad mořem na vysoké skále a proslulé tím, že zde můžete vidět východ i západ slunce přímo nad mořskou hladinou. Vydáte – li se z Vieste do přístavu Peschici, můžete se cestou zastavit u hřbitova La Salata. Tato křesťanská nekropole ze 4. – 6. století je považována za nejstarší důkaz existence křesťanství na Garganu.
V severní části poloostrova se nachází Rodi Garganico a na jih od Vieste městečko Mattinata se svými oblázkovými plážemi.    

Mezi nejnavštěvovanější a nejvýznamnějších poutní místa v Apulii patří Monte Sant´Angelo, proslulé kostelem archanděla Michaela s podzemní jeskyní ze 13. století a městečko San Giovanni Rotondo, kde žil a zázraky činil Padre Pio di Pietralcina, který byl v roce 1999 prohlášen svatým.

Severně od Gargana leží překrásné Tremitské ostrovy, které jsou oblíbeným cílem lodních výletů a rájem potápěčů. Tvoří je dva malé neobydlené ostrovy Capraia a Cretaccio a dva větší obydlené. Správním centrem souostroví je ostrov San Nicola. Jeho nejvýznamnější architektonickou památkou je kostel Santa Maria a Mare, který je součástí klášterního komplexu z roku 1045. Druhý z obydlených ostrovů, San Domino, je ostrovem spíše rekreačním a nacházejí se zde i hotely, bungalovy, bary a restaurace. 
    
Na Garganu si dopřejte:

  • rybí speciality na „trabuccu“
  • jeep safari v pralese Foresta Umbra
  • lodní výlet podél pobřeží s krápníkovými jeskyněmi či celodenní lodní výlet na ostrovy Tremiti
  • večerní procházku historickým centrem městeček Vieste a Peschici
  • návštěvu typického jihoitalského tržiště „mercata“
  • návštěvu jeskynního kostela archanděla Michaela na Monte Sant´Angelo
  • fascinující křesťanské oslavy velikonoc v San Marco di Lamis

 

 

 

Řadit dle:
10 položek, 1 stránka
Villaggio SABBIADORO - vlastní doprava
Itálie - Vieste ***

Villaggio SABBIADORO - vlastní doprava

30.05 - 06.06.2020, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 3 600 Kč
Camping Village Internazionale Manacore
Itálie - Peschici ****

Camping Village Internazionale Manacore

12.09 - 19.09.2020, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 5 200 Kč
Centro Turistico San Nicola
Itálie - Peschici ****

Centro Turistico San Nicola

12.09 - 19.09.2020, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 5 200 Kč
Hotel PARCO DEL SOLE
Itálie - Lido del Sole

Hotel PARCO DEL SOLE

29.08 - 05.09.2020, 8 dní Dle programu, Vlastní
Detail od 5 262 Kč
Apartmány PARCO DEL SOLE
Itálie - Lido del Sole

Apartmány PARCO DEL SOLE

30.05 - 06.06.2020, 8 dní Dle programu, Vlastní
Detail od 5 516 Kč
Villaggio Sabbiadoro
Itálie - Vieste ***

Villaggio Sabbiadoro

30.05 - 06.06.2020, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 5 530 Kč
Palazzina
Itálie - Gardano **

Palazzina

18.04 - 25.04.2020, 8 dní Snídaně, Vlastní
Detail od 7 089 Kč
Camping Villaggio Internazionale (San Menaio)
Itálie - San Menaio ****

Camping Villaggio Internazionale (San Menaio)

30.05 - 06.06.2020, 8 dní Bez stravy, Vlastní
Detail od 7 300 Kč
Villaggio SABBIADORO - autobusová doprava
Itálie - Vieste ***

Villaggio SABBIADORO - autobusová doprava

29.05 - 07.06.2020, 10 dní Bez stravy, Autobus
Detail od 10 000 Kč
Hotel Villaggio Baia Santa Barbara
Itálie - Rodi Garganico ***

Hotel Villaggio Baia Santa Barbara

30.05 - 06.06.2020, 8 dní All inclusive, Vlastní
Detail od 10 458 Kč
10 položek, 1 stránka
Vytvářím objednávku...